Διπλό της Λαμίας στην Καρδίτσα, έβρεξε… γκολ στις Σέρρες

Με τους βαθμούς της νίκης έφυγε από την Καρδίτσα η Λαμία κερδίζοντας την τοπική Αναγέννηση με 1-0. Το μοναδικό γκολ του αγώνα πέτυχε ο Μίλιεβιτς στο 2ο λεπτό. Στο άλλο ματς της 28ης αγωνιστικής, της Φούτμπολ Λιγκ χορταστικό παιχνίδι με τέσσερα γκολ έγινε στις Σέρρες όπου ο Πανσερραϊκός αναδείχτηκε ισόπαλος 2-2 με τα Χανιά.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν 2-0 με τα τέρματα των Φουρτάδο (18’ πέναλτι) και Μπαρέττα (52’), ενώ οι Κρήτες ισοφάρισαν με τους Καρτσαμπά (55’) και Μασάδο (83’). Μάλιστα οι φιλοξενούμενοι έχασαν πέναλτι στο 32ο λεπτό, όταν ο Καστανιώτης απέκρουσε το σουτ του Μασάδο.

18. Εργοτέλης 27 7

* Ο Ολυμπιακός Βόλου και ο Εργοτέλης έχουν αποχωρήσει από το πρωτάθλημα και έχουν τιμωρηθεί με αφαίρεση εννέα βαθμών και δώδεκα βαθμών, αντίστοιχα. Από τις Καλλιθέα, Ζάκυνθο και Παναχαϊκή έχουν αφαιρεθεί από τρεις βαθμοί.