Γκολ και βαθμούς μοιράστηκαν Καλλονή και Αστέρας (1-1)

Στο πέμπτο και τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων η Καλλονή κατάφερε να «τσιμπήσει» τον βαθμό της ισοπαλίας 1-1 από τον Αστέρα Τρίπολης στο ματς με το οποίο άνοιξε η αυλαία της 3ης αγωνιστικής στη Σούπερ Λίγκα. Ο Αστέρας είχε ανοίξει το σκορ στο 84’ με πέναλτι του Γιάννου και οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν στο 95’ με τον Αναστασιάδη. Η Καλλονή ολοκλήρωσε το ματς με εννιά παίχτες καθώς αποβλήθηκε Κειτά στο 78’ και ο Ούκα στο 84’.

Η Καλλονή άγγιξε πρώτος το γκολ στο 13’ με τον Γεωργίου, όμως ο Γκοϊάν έδιωξε πάνω στη γραμμή και στο 20’ οι φιλοξενούμενοι είχαν την δική τους ευκαιρία με τον Χονγκ να απομακρύνει και τον Φούντα να μην μπορεί να σκοράρει από καλή θέση. Στο 70’ ο κίπερ της Καλλονής απέκρουσε το σουτ του Λούϊ και δύο λεπτά αργότερα (72’), ο Κρολ παραλίγο να στείλει την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του. Στο 84’ ο Ούκα ανέτρεψε τον Γιάννου στην περιοχή και αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη και ο Γιάννου από την άσπρη βούλα έκανε το 0-1. Στη τελευταία φάση του ματς στις καθυστερήσεις ο Αναστασιάδης πηδώντας ψηλότερα από όλους στο κόρνερ με κεφαλιά έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα για το τελικό 1-1.

Διαιτητής: Βάτσιος (Δ.Αττικής)

Κίτρινες : Κεϊτά, Ούκα, Κρολ – Γκοϊάν, Γιαννούλης, Γιάννου

Κόκκινες : Κεϊτά (78΄), Ούκα (84΄)

Καλλονή (Θαλής Θεοδωρίδης): Χογκ, Αναστασιάδης, Αντέτζο, Ούκα, Καλτσάς, Κεϊτά, Κρολ, Γεωργίου (63` Μπαργκάν), Σαμπά (56` Κλαντρούμπσκι), Τσαμπούρης (81` Βαλιός), Μανούσος.

Αστέρας Τρίπολης (Στάϊκος Βεργέτης): Κοσίτσκι, Λούι, Αλόκο, Γιαννούλης, Γκοϊάν, Ιγκλέσιας, Δημούτσος (81` Τσοκάνης), Μάσα (58` Παπαδόπουλος), Φούντας (67` Χαμντανί), Μπερτόλιο, Γιάννου.

ΠΗΓΗ: ΑΠΕ-ΜΠΕ

ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ: eurokinissi/actionimages