“Λευκή” ισοπαλία στο ντέρμπι κορυφής της Φούτμπολ Λιγκ

Δεν ανέδειξε νικητή το ντέρμπι κορυφής της Φούτμπολ Λιγκ μεταξύ της Κέρκυρας και της Λάρισας καθώς οι δύο ομάδες έμειναν στο 0-0.

Το αποτέλεσμα, πάντως, «βόλεψε» και τις δύο ομάδες που εκτός απρόοπτου από τη νέα σεζόν θα αγωνίζονται στα… σαλόνια της Super League, μετά την ήττα-σοκ του Απόλλωνα στη Ριζούπολη από τον Αγροτικό Αστέρα.

Το φινάλε στην Κέρκυρα ήταν… θρίλερ, καθώς στο 78’ αποβλήθηκε με απευθείας κόκκινη ο γκολκίπερ των γηπεδούχων, Κουτζαβασίλης, ενώ είχαν γίνει και οι τρεις αλλαγές από τον Αλέκο Βοσνιάδη. Στα τελευταία 15 λεπτά (με τις καθυστερήσεις) οι «Φαίακες» έμειναν με 10 παίκτες με τον Ντουαλά να εκτελεί χρέη τερματοφύλακα.

Αναγέννηση Καρδίτσας-Λαμία    18/04

Ολυμπιακός Βόλου-Κισσαμικός    0-3 (α.α.)

Εργοτέλης-Καλλιθέα             0-3 (α.α.)

18. Εργοτέλης 27 7

* Ο Ολυμπιακός Βόλου και ο Εργοτέλης έχουν αποχωρήσει από το πρωτάθλημα και έχουν τιμωρηθεί με αφαίρεση εννέα βαθμών και δώδεκα βαθμών, αντίστοιχα. Από τις Καλλιθέα, Ζάκυνθο και Παναχαϊκή έχουν αφαιρεθεί από τρεις βαθμοί.

ΠΗΓΗ: ΑΠΕ-ΜΠΕ

ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ: eurokinissi/actionimages (ΚΑΤΑΠΟΔΗΣ ΣΤΑΜΑΤΗΣ)