Ο Λεβαδειακός φρέναρε τον ΠΑΟΚ (0-0)

Ισόπαλο χωρίς τέρματα (0-0) ολοκληρώθηκε το ματς του Λεβαδειακού με τον ΠΑΟΚ  με το οποίο έπεσε η αυλαία της 14ης αγωνιστικής στη Σούπερ Λίγκα.

Μέτριο ποιοτικά παιχνίδι έγινε στη Λειβαδιά με λίγες καλές φάσεις στις δύο εστίες.

Για τον ΠΑΟΚ ήταν η πρώτη καλή στιγμή στο ματς στο 13’ με τον Ροντρίγκες να σουτάρει με δύναμη αλλά ο Τσιντώτας απέκρουσε. Ο Λεβαδειακός ζήτησε πέναλτι στο 30’ όταν η μπάλα χτύπησε στον Μαλεζά (δεν φάνηκε αν χτύπησε στο χέρι του από τον τηλεοπτικό φακό). Οι Βοιωτοί είχαν καλή στιγμή στο 36’ με τον Μάντζιο αλλά ο Όλσεν μπλόκαρε.

Ο ΠΑΟΚ είχε μεγάλη ευκαιρία να ανοίξει το σκορ στο 48’ με τον Αθανασιάδη να βρίσκεται αμαρκάριστος στη περιοχή αλλά η κεφαλιά του έφυγε έξω. Στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Μπερμπάτοφ με κεφαλιά έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα, όμως το γκολ δεν μέτρησε καθώς ο Βούλγαρος χρεώθηκε με επιθετικό φάουλ στον Τριποτσέρη.

Κίτρινες: Μουλόπουλος – Κάτσε, Αθανασιάδης, Λέοβατς

Διαιτητής: Αλ. Αρετόπουλος (Τρικάλων)

Λεβαδειακός (Α.Μάντζιος): Τσιντώτας, Στάθης, Τριποτσέρης, Μανωλάς, Ουόν, Νικολάου, Μουλόπουλος, Γιακουμάκης (90’+5 Τόπι), Μίνγκας (87΄ Γιάχιτς), Μάντζιος, Ντομοβτσίσκι (78΄ Καψάσκης)

ΠΑΟΚ (Ι.Τούντορ): Όλσεν, Τζαβέλλας, Μαλεζάς, Τζιόλης, Λέοβατς, Κάτσε, Τσίμιροτ, Ροντρίγκες (46΄ Μυστακίδης), Σάμπο (80΄ Πέλκας), Μακ, Αθανασιάδης (68΄ Μπερμπάτοφ)

ΠΗΓΗ: ΑΠΕ-ΜΠΕ

ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ: eurokinisssi/actionimages (ΑΝΔΡΕΑΣ ΠΑΠΑΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ)