Μόνη πρώτη, στο ρετιρέ του βαθμολογικού πίνακα του 8ου ομίλου της Τρίτης Εθνικής βρίσκεται από χθες η Καλαμάτα, μετά το 2-0 επί του Παναργειακού, ο οποίος πλέον ισοβαθμεί στην 2η θέση με τον Ασπρόπυργο. Παράλληλα, ο Πάμισος πήρε τον πρώτο του βαθμό στη Μεσσήνη, καθώς αναδείχθηκε ισόπαλος με σκορ 1-1 κόντρα στην Ερμιονίδα, ενώ συνοπτικά τα αποτελέσματα η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική έχει ως εξής:

4η αγωνιστική

Πάμισος Μεσσήνης-Ερμιονίδα 1-1

Αθλητική Ενωση Λέρνας-Αστέρας Βλαχιώτη 0-2

Μανδραϊκός-Αμβρυσσέας Διστόμου 1-0

Παναρκαδικός-Αθλητικός Ομιλος Εικοσιμίας 3-0

Αθλητικός Ομιλος Κατασταρίου-Αθλητικός Ομιλος Υπάτου 1-2

Καλαμάτα-Παναργειακός 2-0

Αθλητική Ενωση Πελλάνας-Ασπρόπυργος 0-1

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 4 αγώνες)

  1. Καλαμάτα 12
  2. Παναργειακός 9
  3. Ασπρόπυργος 9
  4. Ένωση Ερμιονίδα 8
  5. Μανδραϊκός 8
  6. Παναρκαδικός 7
  7. Ενωση Πελλάνας 7
  8. Αθλητικός Ομιλος Υπάτου 6
  9. Αθλητικός Ομιλος Κατασταρίου 5
  10. Αστέρας Βλαχιώτη 4
  11. Αμβρυσσέας Δυστόμου 2
  12. Πάμισος Μεσσήνης 1
  13. Ενωση Λέρνας 0
  14. Αθλητικός Ομιλος Εικοσιμίας 0

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Ερμιονίδα- Αστέρας Βλαχιώτη

Αμβρυσσέας Διστόμου-Πάμισος

ΑΟ Εικοσιμίας-ΑΕ Λέρνας

ΑΟ Υπάτου-Μανδραϊκός

Παναργειακός-Παναρκαδικός

Ασπρόπυργος-ΑΟ Κατασταρίου

Και Αθλητική Ενωση Πελλάνας – Καλαμάτα

Τοπικά πρωταθλήματα

Α΄ κατηγορία Μεσσηνίας (4η αγωνιστική)

Πανθουριακός-Τσικλητήρας Πύλου 1-2

Αθλητικός Όμιλος Διαβολιτσίου-Αθλητικός Όμιλος Κυπαρισσίας 4-0

Ολυμπιακός Καλαμάτας-Αθλητική Ένωση Μάνης 4-0

Απόλλων Καλαμάτας-Αθλητικός Σύλλογος Ανδρούσης 3-1

Εθνικός Μελιγαλά-Αθλητικός Όμιλος Σπερχογείας 3-0

Αθλητική Ένωση Αβίας-Εράνη Φιλιατρών 1-2

Τέλος Άγρας-Ομόνοια Καλαμάτας 1-0

και Αθλητικός όμιλος ΦΑΡΑΙ-Ολυμπιακός Ανάληψης 0-3 χωρίς αγώνα

Α1 κατηγορία Μεσσηνίας

Χανδριναικός-ΠΑΟ Καλό Νερού 1-2

Δωριέας-Παπαφλέσσας Χώρας 3-0

Ακρίτας Κορώνης-Μιλτιάδης Πύργου 5-0

Απόλλων Πεταλιδίου-Ηρακλής Καλαμάτας 1-0

Ηρακλής Κυπαρισσίας-Αναγέννηση Παραλίας 3-0

Αθλτικός όμιλος Ασπρόχωμα-Αθλητικός όμιλος Μεθώνης 0-3 χωρίς αγώνα

Β’ κατηγορία Μεσσηνίας

Αστέρας Αρφαρών-Διαγόρας Κοπανακίου 3-0

Θύελλα Μερόπης-Νέος Άρης 0-2

ΠΑΟ Καλαμάτας-Παπαφλέσσας Άμφειας 4-2

Αθλητικός Όμιλος Πατίστα-Αστέρας Βαλύρας 3-2

Αθλητική Ένωση Γαργαλιάνων-Άρης Καλαμάτας 0-3 χωρίς αγώνα

Πράσινα Πουλιά-Ακαδημία Πάμισος 2-3

Αθλητικός Όμιλος Λαιίκων-Αθλητική Ένωση Λογγάς 0-3

ΠΑΟ Καλλιθέας-Νέδουσα Αλαγονίας 3-0

Κεραυνός Καλαμάτας-Δαναός Καλαμάτας 2-0

Βλαχόπουλο-ΑΕΚ Καλαμάτας 2-1

και Εθνικός Καλαμάτας-Πανιώνιος Καλαμάτας 0-3 χωρίς αγώνα

Μοιράσου το άρθρο: