Η Κομοτηνή πρωταγωνιστεί στην άρση βαρών

H χρονιά που πέρασε και ο μήνας Δεκέμβριος ήταν η αρχή μιας σειράς από επιτυχίες που έρχονται για τον κλασικό αθλητισμό στη Ροδόπη.

Συγκεκριμένα στους πανελλήνιους αγώνες άρσης βαρών που διεξήχθησαν στις 7.8.9.και 10 Δεκεμβρίου στην Χαλκιδική πρωταθλητές αναδείχθηκαν δυο αθλητές από την Κομοτηνή. Πρόκεται για τον Χρήστο Τζουτζουκίγια και την Μαρία Καζαντζιάν οι δύο αθλητές κατέκτησαν το πανελλήνιο πρωτάθλημα και 4 κύπελλα 8χρυσά μετάλλια και 4 ασημένια. Ο Χρήστος Τζουτζουκίγιας εξασφάλισε την συμμετοχή του στην Εθνική ομάδα παίδων.

Προπονητής των δυο πρωταθλητών της Κομοτηνής είναι ο Χρήστος Νινιός ο οποίος βρίσκεται στο πλευρό των αθλητών του και ήταν ο άνθρωπος που πίστεψε στις δυνατότητες των παιδιών και ανέδειξε το ταλέντο τους.