Απ. Παραλιμνίου: «Μαλωμένος» με γκολ και νίκες

Νέα ήττα, η πέμπτη φετινή για τον Απόλλωνα Παραλιμνίου που έχασε με σκορ 1-0 στην Αλεξανδρούπολη από τον τοπικό Εθνικό.

Οι περσινοί πρωταθλητές χωρίς την περσινή τους λάμψη γίνονται φέτος… «σάκος του μποξ» για πολλές ομάδες που όλες θέλουν να κερδίσουν τον πρωταθλητή. Η ομάδα του Παύλου Δημητρίου είναι φέτος… «μαλωμένη» με το γκολ και αυτό πληρώνει σε κάθε παιχνίδι. Είναι χαρακτηριστικό ότι φέτος σε δέκα αγωνιστικές ο Απόλλων έχει πετύχει μόλις έξι γκολ κι έχει τη δεύτερη χειρότερη επίθεση στο πρωτάθλημα μαζί με την ουραγό του βαθμολογικού πίνακα Ασπίδα Ξάνθης. Μάλιστα η Σερραϊκή ομάδα έχει 13 βαθμούς διαφορά από τον πρωτοπόρο Νέστο Χρυσούπολης.    Όσον αφορά τον αγώνα που έγινε σε έναν κακό αγωνιστικό χώρο ο Απόλλων παρουσίασε τα ίδια συμπτώματα και δεν μπορούσε να πετύχει γκολ με… τίποτα. Έτσι οι γηπεδούχοι που μάχονται για την παραμονή τους κατάφεραν στο 43ο να ανοίξουν το σκορ με τον Πατσιώρα. Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα του Παύλου Δημητρίου είχε την κατοχή της μπάλας αλλά η ομάδα του Μιχάλη Φλώρου έκλεισε τους διαδρόμους, έκανε καθυστερήσεις για να κερδίσει χρόνο και στο τέλος πήρε μια μεγάλη νίκη.

Εθνικός Αλεξανδρούπολης (Φλώρος): Αρβανίτης, Δορουγιδένης, Πεταλωτής, Λίτσιος, Σωτηράκης, Κούπας, Μαλτέζος (79′ Μαρασλής), Πατσιώρας (89′ Γκαβανόζης), Γκαϊδατζής, Δεδελούδης (74′ Σιδηρόπουλος), Κολονέρος (69′ Γκουντενούδης).

Απόλλων Παραλιμνίου (Δημητρίου): Σαββίδης, Λιάρας, Κουτζαβασίλης, Μερεσιώτης, Δέντσας, Τριανταφύλλου Κ. (88′ Παναγιωτίδης), Ζυγκερίδης Χ., Λαζαρίδης (82′ Καριοφύλλης Ι.), Τάκας, Κεχαγιάς (58′ Μπονέρης), Τριανταφύλλου Δ.