Απ. Παραλιμνίου: Το μυαλό τώρα μόνο στα μπαράζ

Αντίο με ψηλά το κεφάλι στο κύπελλο ερασιτεχνών Ελλάδος είπε ο Απόλλων Παραλιμνίου που έχασε σήμερα στα πέναλτι με σκορ 4-2 από την Καβάλα.

Η ομάδα του Παύλου Δημητρίου στρέφει την προσοχή της τώρα στα μπαράζ ανόδου στη Football league με πρώτο αντίπαλο την Κυριακή εκτός έδρας τον Ν.Π.Σ. Βόλου. Ο Απόλλωνας αν και θα μπορούσε να κάνει συντήρηση δυνάμεων, διεκδίκησε τη νίκη και την πρόκριση σε 120 λεπτά αγώνα (μαζί με την παράταση) και αποκλείστηκε τελικά στη ρώσικη ρουλέτα της διαδικασίας των πέναλτι.

Απ. Παραλιμνίου: Το μυαλό τώρα μόνο στα μπαράζΟι πρωταθλητές του 1ου ομίλου της Γ εθνικής ήταν καλύτεροι και είχαν την υπεροχή στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα, δημιούργησαν κι έχασαν ευκαιρίες για να πάρουν τη νίκη και την  πρόκριση με κορυφαία τη διπλή ευκαιρία του Δημήτρη Γαϊδαρτζή στο 90ο. Ο Α.Ο. Καβάλας προηγήθηκε στο 32ο μετά από κοντινή κεφαλιά του Μανώλη Αλιατίδη (0-1) και λάθος του Γουναρίδη. Οι Σερραίοι ισοφάρισαν στο 66ο με κεφαλιά του Ματίγια Τάντιτς μετά από σέντρα του Ναλμπάντη (1-1). Ο ΑΟΚ έμεινε στο 70ο με δέκα παίκτες μετά από αποβολή του Παπαστεργιανού με δεύτερη κίτρινη κάρτα. Ο Γιώργος Δήμιζας σταμάτησε δύο φορές στο 90ο τον Δημήτρη Γαϊδαρτζή κι έτσι οι δύο ομάδες οδηγήθηκαν στην παράταση. Ο Απόλλων έχασε κι άλλες ευκαιρίες στα τριάντα επιπλέον λεπτά με τους Γαϊδαρτζή, Ναλμπάντη και Λιάρα αλλά ο Δημιζάς κατέβασε τα ρολά και οδήγησε τις δύο ομάδες στα πέναλτι.