«Χάλκινη» η Θεοδώρα Αραμπατζή και στο Πανελλήνιο της Πάτρας

Το χάλκινο μετάλλιο κατέκτησε η Θεοδώρα Αραμπατζή στον ακοντισμό στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα ανδρών γυναικών που διεξάγεται στην Πάτρα.

Η αθλήτρια του Γ.Σ. Σέρρες 93 που πριν από ένα μήνα είχε κατακτήσει το χάλκινο μετάλλιο στους Μεσογειακούς Αγώνες Στίβου Κ23  του Σασουόλο της Ιταλίας με βολή στα 51,39μμ, κατέκτησε ακόμα ένα χάλκινο μετάλλιο σήμερα κατακτώντας την τρίτη θέση με 51,90 μ. πίσω από την  Σοφία Υφαντίδου (ΜΕΑΣ Τρίτων) που ήταν πρώτη με 55,49 μ και την Αφροδίτη Μανιού (ΟΦΗ) που έστειλε το ακόντιο στα 52,89 μ.

«Χάλκινη» η Θεοδώρα Αραμπατζή και στο Πανελλήνιο της ΠάτραςΈκτος ο Μουλιστάνος

Την έκτη θέση στον τελικό της σφαιροβολίας ανδρών κατέκτησε με 16.20 μ. ο Χρήστος Μουλιστάνος. Ο αθλητή του ΟΦΚΑ Σερρών σχολίασε την εξαιρετική θέση που κατέκτησε «μια μέρα που ξεκίνησε δύσκολα αλλά ολοκληρώθηκε με τον καλύτερο τρόπο. Ευχαριστώ την οικογένεια μου, τον σύλλογο μου ΟΦΚΑ Σέρρες, και όλους τους φίλους μου. Για ακόμα μια φορά η Πάτρα μου χάρισε από τις καλύτερες αναμνήσεις».

«Χάλκινη» η Θεοδώρα Αραμπατζή και στο Πανελλήνιο της Πάτρας7η με Πανσερραϊκό ρεκόρ η Δελή

Την 7η θέση στα 1500 μέτρα γυναικών κατέκτησε η Κατερίνα Δελή με 4:37.77. Η αθλήτρια του Γ.Σ. Σέρρες 93 σημείωσε Πανσερραϊκό ρεκόρ το οποίο καταρρίφθηκε μετά από πολλά χρόνια.

«Χάλκινη» η Θεοδώρα Αραμπατζή και στο Πανελλήνιο της Πάτρας7η η Βασιλική Σάββα

Η αθλήτρια του Γ.Σ. Σέρρες 93 Βασιλική Σάββα ήταν 7η στα 100 μέτρα με εμπόδια με 14,63

«Χάλκινη» η Θεοδώρα Αραμπατζή και στο Πανελλήνιο της Πάτρας7η η Τριχοπούλου

Την 7η θέση στον τελικό του επί κοντών γυναικών κατέλαβε η αθλήτρια του Γ.Σ. Σέρρες 93 Μαρία-Μαγδαληνή Τριχοπούλου με 3.70. Το χρυσό μετάλλιο κατέκτησε η Σερραία στην καταγωγή Νικόλ Κυριακοπούλου με 4.65.