Χάλκινη η Θ. Σταμάτη στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα

Την τρίτη θέση και το χάλκινο μετάλλιο κατέκτησε η Θεοδώρα Σταμάτη  στον ακοντισμό στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Εφήβων-νεανίδων που διεξήχθη το Σαββατοκύριακο 16 και 17 Ιουλίου στα Τρίκαλα.

Η αθλήτρια του Γ.Σ. Σέρρες 93 εξασφάλισε το χάλκινο μετάλλιο στην τρίτη της προσπάθεια με  βολή στα 42,75μ. Η παρουσία των αθλητών του Γ.Σ. Σέρρες 93 στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα ήταν εξαιρετική με τέσσερις αθλητές να… αγγίζουν το μετάλλιο κατακτώντας την 4η θέση, ο Κώστας Κεφαλίδης στο επί κοντώ, ο Μιχάλης Παυλίδης  στα 100μ, η Κατερίνα Δελή στα 800μ. και η Παντελίνα Ατλάση στο άλμα σε ύψος. Η Κατερίνα Δελή ήταν και 7η στα 1500 μέτρα, η Ιωάννα Δούμπα ήταν 7η στα 100 μέτρα, ο Αθανάσιος Μαρτινάκης 7ος στα 200 μέτρα, η Βασιλική Χαριστού Παπανικολάου 8η στο επί κοντώ, η Μαρίνα Ποργιοπούλου 9η στα 800 μέτρα και 10η στα 1500 μέτρα, ο Γιώργος Αβατάγγελος 10ος στο επί κοντώ, ο Λάμπρος Τοπκάρογλου 11ος στα 200 μέτρα, η Ιωάννα Δούμπα 18η στα 200 μέτρα και η Ελισάβετ Τσαουσίδου 20η στο μήκος. Ο Γ.Σ. Σέρρες 93 πήρε την 8η θέση στην γενική κατάταξη με 80,5 βαθμούς (οι έφηβοι 29 βαθμούς και οι νεάνιδες 51,5 βαθμούς)

Φώτο: Az sports images