Ελπίδα Σκουτάρεως: Νίκη στην τελευταία πρόβα

Νικηφόρο ήταν το τελευταίο φιλικό παιχνίδι για την Ελπίδα Σκουτάρεως πριν την έναρξη του πρωταθλήματος της Γ εθνικής κατηγορίας.

Η ομάδα του Απόστολου Στύλου κέρδισε 1-0 στο γήπεδο του Ευόσμου τον Αγροτικό Αστέρα σε ένα παιχνίδι που μπορεί χαρακτηρισθεί ως πρόβα τζενεράλε για τους «πράσινους» που στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος την 1η Οκτωβρίου θα υποδεχτούν στην έδρα τους τον Μέγα Αλέξανδρο Ξηροποτάμου. Το παιχνίδι έγινε με δύσκολες συνθήκες (γηπεδικές και καιρικές με δυνατό άνεμο), η Ελπίδα Σκουτάρεως δεν ξεκίνησε καλά στα πρώτα 15 λεπτά του αγώνα αλλά στη συνέχεια κυριάρχησε στον αγωνιστικό χώρο. Οι παίκτες του Στύλου πίεσαν ψηλά, «έκλεψαν» μπάλες, είχαν την κατοχή και δημιούργησαν αρκετές ευκαιρίες στην αντίπαλη εστία. Η είσοδος του Χρήστου Μίνγκα έδωσε ποιότητα στην επίθεση με τον πρώην παίκτη του Πανσερραϊκού να πετυχαίνει τελικά αυτός με κοντινή προβολή το 0-1 για την Ελπίδα Σκουτάρεως.  Οι κυπελλούχοι της Ε.Π.Σ. Σερρών θα μπορούσαν να πετύχουν κι άλλα γκολ με τους Κώστα Καπετάνο και Νέστωρα Στεφανίδη κι έδειξαν ότι είναι έτοιμοι για την πρεμιέρα του πρωταθλήματος.

Ελπίδα Σκουτάρεως: Νίκη στην τελευταία πρόβαΕλπίδα Σκουτάρεως (Στύλος): Ταταρίδης, Σ. Γεωργιάδης, Γαλακτερός, Κωφοκώτσιος, Μουσικάκης, Νίρλας, Νικολίτσας, Καπετάνος, Ζιγκερίδης, Δ. Στεφανίδης, Ν. Στεφανίδης

Στο Β’ ημίχρονο αγωνίστηκαν και οι: Καστανιώτης, Καστριτσέας, Γεράκης, Κεχαγιάς, Μιντιούρης, Παπαβασιλείου και Μίνγκας