Εθν. Σιδηροκάστρου: Τον αδικεί το αποτέλεσμα

Πρώτη ήττα για τον Εθνικό Σιδηροκάστρου στο πρωτάθλημα με την ομάδα του Σάκη Καρυπίδη να χάνει εντός έδρας με 0-3 από τον Αλέξανδρο Κιλκίς.

Μια ήττα που ήρθε μετά από δύο χρόνια αφού στο περσινό πρωτάθλημα της Επίλεκτης κατηγορίας ο Εθνικός, που πανηγύρισε τον τίτλο του πρωταθλητή, είχε 10 νίκες και μια ισοπαλία στην έδρα του στην κανονική διάρκεια του πρωταθλήματος και πέντε νίκες στα πλέι οφ. Μια ήττα όμως που αδικεί την προσπάθεια του Εθνικού και το τελικό 0-3 δεν ανταποκρίνεται στην εικόνα του αγώνα.

Εθν. Σιδηροκάστρου: Τον αδικεί το αποτέλεσμαΤο παιχνίδι ήταν ισορροπημένο με τους γηπεδούχους να απειλούν στο πρώτο ημίχρονο με τους Παπίτσα, Αβράμη και Τσεμπερίδη. Ο αρχηγός του Εθνικού έφτασε κοντά στο γκολ στο 37ο με εκπληκτική εκτέλεση φάουλ αλλά ο έμπειρος τερματοφύλακας Γρηγόρης Ρίζος με φανταστική επέμβαση κράτησε το μηδέν και στη συνέχεια του αγώνα, μετά από δύο λεπτά ο Ηλίας Προβατίδης με τον ίδιο τρόπο (εκτέλεση φάουλ) άνοιξε το σκορ. Στο δεύτερο ημίχρονο και αφού οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά, μετά από προσπάθεια του Τοπάλ, ο Γιάννης Τσεμπερίδης έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα αλλά το τέρμα του ακυρώθηκε ως οφσάιντ (σε μια παρόμοια περίπτωση στο περσινό περιβόητο παιχνίδι του ΠΑΟΚ με την ΑΕΚ) υποδεικνύοντας παίκτη που δεν επηρέαζε τη φάση. Σαν να μην έφτανε αυτό στο 62ο  οι παίκτες του Αλέξανδρου Κιλκίς «έκλεψαν» την μπάλα και με εξαιρετική ασίστ του Τζεβελέκη , ο Βενιαμίν Αγαθαγγελίδης βρέθηκε τετ-α-τετ με τον Τσινστάρη κι έκανε το 0-2.  Μετά από νέα αντεπίθεση και ασίστ του Τζεβελέκη στο Βραζιλιάνο Σεσίλιο Ντίογκο, ο τελευταίος διαμόρφωσε το τελικό 0-3. Το παιχνίδι ολοκληρώθηκε με δύο αποκρούσεις του τερματοφύλακα Αθανασίου.

Εθνικός Σιδηροκάστρου: Τσιντσάρης Δ.,Τσιντσάρης Γ.,Πετρίδης,Σαμαράς,Καρυπίδης,Τοπάλ,Νικολαϊδης,Αβράμης, Γεράκης,Τσεμπερίδης,Παπίτσας. Ως αλλαγές αγωνίστηκαν: Μαυρουδής,Παρούκας,Αγγελίδης,Σπανίδης.

Αλέξανδρος:Αθανασίου,Μπουλγκουρίδης,Σερταρίδης,Κώτσιας,Τερζής,Ντιόγκο,Τσολακίδης,Τσεβελέκης, Προβατίδης,Βασιλειάδης,Παπαδόπουλος.