Με τη διεξαγωγή της 14ης αγωνιστικής να βρίσκεται στον… αέρα λόγω των κακών καιρικών συνθηκών η Κεντρική Επιτροπή Διαιτησίας της ΕΠΟ όρισε τους διαιτητές που θα  διευθύνουν τα παιχνίδια.

Ο Στέργιος Τσιαουσίδης από το σύνδεσμο Μακεδονίας θα διευθύνει το παιχνίδι του Πανσερραϊκού στο Καλαμπάκι.

Ο Στέργιος Τσιαουσίδης που θα σφυρίξει στον αγώνα του Πανσερραϊκού σε παιχνίδι του Απόλλωνα Παραλιμνίου με τον Αλμωπό Αριδαίας την περίοδο 2016-17

O 31χρονος διαιτητής από τη Θεσσαλονίκη σφυρίζει για τρίτη χρονιά παιχνίδια στη Γ εθνική, για πρώτη φορά θα βρεθεί σε παιχνίδι του Πανσερραϊκού ενώ πέρυσι ήταν ο διαιτητής των αγώνων: Ελπίδα Σκουτάρεως-Καρπερή: 1-0 και Ελπίδα Σκουτάρεως- Νέστος Χρυσούπολης: 1-2.

Ο Μιχάλης Μιχούλιας από το σύνδεσμο Μακεδονίας θα σφυρίξει στο Ανθή Καραγιάννη στο παιχνίδι του Απόλλωνα Παραλιμνίου με τον Α.Ο.Κ.

Ο Μιχάλης Μιχούλιας από το σύνδεσμο Μακεδονίας θα σφυρίξει στο Ανθή Καραγιάννη στο παιχνίδι του Απόλλωνα Παραλιμνίου με τον Α.Ο.Κ. Ο 26χρονος διαιτητής είχε διευθύνει στο νικηφόρο εκτός έδρας παιχνίδι του Απόλλωνα στο Καλαμπάκι (νίκη με 0-1) αλλά και στη νίκη του Εθνικού Σιδηροκάστρου με 1-0 επί του ΠΑΟΚ Κοσμίου.

Ο Θόδωρος Παπουτζής από τη Ξάνθη θα διευθύνει το παιχνίδι του Εθνικού Σιδηροκάστρου στην Κομοτηνή με αντίπαλο τον ΠΑΟΚ Κοσμίου. Ο Ξανθιώτης διαιτητής σφύριξε σε μόνο ένα παιχνίδι στη Γ εθνική και ήταν αυτό στο οποίο ο Εθνικός είχε χάσει 2-1 στη Χρυσούπολη από τον Κεραυνό Πέρνης.

Στο παιχνίδι του πρωτοπόρου και αήττητου Νέστου με τον Αλέξανδρο Κιλκίς θα σφυρίξει ο Σερραίος Διονύσης Στόλης με πρώτο βοηθό τον Αχιλλέα Αναστασιάδη από τον σύνδεσμο των Σερρών.

Αναλυτικά οι διαιτητές και οι βοηθοί στα παιχνίδια του πρώτου ομίλου είναι:

Κυριακή 13/1, 15:00

Γήπεδο Καλαμπακίου: ΑΕ Καλαμπακίου – Πανσερραϊκός (Τσιαουσίδης, Κωνσταντίν, Χατζηβασιλείου της ΕΠΣ Μακεδονίας)

Γήπεδο Ανθή Καραγιάννη: ΑΟ Καβάλα – Απόλλων Παραλιμνίου  (Μιχούλιας, Μεταξιώτης, Παπαδοπούλου της ΕΠΣ Μακεδονίας)

Γήπεδο ΔΑΚ Κομοτηνής: ΠΑΟΚ Κοσμίου – Εθνικός Σιδηροκάστρου (Γιαπουτζής, Εμπλιούκ, Κηλικιώτης της ΕΠΣ Ξάνθης)

Γήπεδο Χρυσούπολης: Νέστος Χρυσούπολης – Αλέξανδρος Κιλκίς  (Στόλης, Αναστασιάδης (Σερρών), Ραβίκαλης της ΕΠΣ Δράμας)

Γήπεδο ΑΟ Ξάνθης: Ορφέας Ξάνθης – Αετός Ορφανού (Σιδηρόπουλος (Έβρου), Δημητριάδης, Καρακασίδης της ΕΠΣ Θράκης)

Γήπεδο ΔΑΚ Ξάνθης: Ασπίδα Ξάνθης – Κεραυνός Πέρνης  (Στρατούδης, Διαμαντής, Τερζόπουλος της ΕΠΣ Έβρου)

Γήπεδο Φ. Κοσμάς:  Εθνικός Αλεξανδρούπολης – Άρης Αβάτου  (Τσιάρας, Καρασαββαϊδης, Ζαχαρίας της ΕΠΣ Καβάλας)

 

Μοιράσου το άρθρο: