Γ.Σ. Σέρρες 93: Ο σύλλογος των πρωταθλητών

Πρωταθλητής Ελλάδος στην κατηγορία των παμπαίδων Α στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα που ολοκληρώθηκε στην Καβάλα αναδείχθηκε ο Γ.Σ. Σέρρες 93(στο αντίστοιχο πρωτάθλημα στη Χαλκίδα για τη Νότια Ελλάδα πρωταθλητής αναδείχθηκε η Αθλητική Ένωση Μεσογείων «Αμεινίας ο Παλληνεύς» από την Παλλήνη Αττικής).

Ο Γ.Σ. Σέρρες 93 συγκέντρωσε  235,5 βαθμούς, ήταν 1ος στους παμπαίδες με 108 βαθμούς και 2ος στις παγκορασίδες με 127,5 βαθμούς ενώ οι αθλητές και οι αθλήτριες του κατέκτησαν συνολικά 14 μετάλλια.

Ο Αντιδήμαρχος Γιώργος Φιλόσογλου βραβεύει την πρόεδρο της πρωταθλήτριας ομάδας του Γ.Σ. Σέρρες 93 Φωτεινή Αραμπατζή

«Αυτό που πετύχαμε ως σύλλογος είναι αποτέλεσμα μακροχρόνιας προσπάθειας με γνώμονα την υπομονή και την επιμονή και την κατάρτιση των προπονητών μας που κάνουν εξαιρετική δουλειά» είπε στην ΕΡΤ Σερρών η πρόεδρος του Γ.Σ. Σέρρες 93 Φωτεινή Αραμπατζή που υπογράμμισε ότι η κατάκτηση ενός πρωταθλήματος σε αυτήν την ηλικιακή κατηγορία δείχνει ότι στο σύλλογο έχουν μπει οι στέρεες βάσεις  για ένα ελπιδοφόρο μέλλον.

Γ.Σ. Σέρρες 93: Ο σύλλογος των πρωταθλητώνΟι αθλητές του Γ.Σ. Σέρρες 93 που κατέκτησαν τα 14 μετάλλια είναι οι: