Μια… ντουζίνα γκολ από τις Μικτές ομάδες της ΕΠΣ Σερρών

Νικηφόρα ήταν τα παιχνίδια των Μικτών ομάδων της ΕΠΣ Σερρών στην Καβάλα για την 4η αγωνιστική του Πανελληνίου πρωταθλήματος προεπιλογής Εθνικών ομάδων.

Οι δύο ομάδες της ΕΠΣ Σερρών πέτυχαν συνολικά μια… ντουζίνα γκολ στην Καβάλα, επτά οι Παίδες και πέντε οι Νέοι.

ΠΑΙΔΕΣ

ΕΠΣ Καβάλας-ΕΠΣ Σερρών: 0-7

«Σαρωτική» ήταν η εμφάνιση της Μικτής ομάδας Παίδων της ΕΠΣ Σερρών στην Καβάλα με τη Σερραϊκή ομάδα να κερδίζει με το επιβλητικό 0-7. Από τρία γκολ πέτυχαν ο Μάδι Νταλί (ΠΟΣ 2000) και ο Μάριος Σοφιανός (ΠΟΣ 2000) κι ένα ο Λευτέρης Πασχαλίδης (ΠΟΣ 2000). Οι Σερραίοι έχασαν πέναλτι στο πρώτο ημίχρονο με τον Αντώνη Ζιάκκα (Πανσερραϊκού) . «Σίγουρα είμαι ευχαριστημένος από την προσπάθεια των παιδιών που μετά το πρώτο δεκάλεπτο βρήκαν το ρυθμό και επικράτησαν στο παιχνίδι» είπε στην ΕΡΤ Σερρών ο προπονητής Ζαχαρίας Καφτάνης.

ΕΠΣ Σερρών: (Ζ. Καφτάνης) Κιουτάχιαλης, Αρναούτογλου, Κρουστάλλης, Πασχαλίδης,  Βεντούζης, Αδαμίδης, Σιώης, Μάδι, Γεωργιάδης, Γρόσδης και Ζιάκκας.

Αγωνίστηκαν και οι: Θεοχαρίδης, Καρατλίδης, Σοφιανός, Πούλιος, Γκουντίδης.

Μια… ντουζίνα γκολ από τις Μικτές ομάδες της ΕΠΣ ΣερρώνΝΕΟΙ:

ΕΠΣ Καβάλας -ΕΠΣ Σερρών: 0-5

Ακόμα μια νίκη για την ομάδα Νέων της ΕΠΣ Σερρών που νίκησε στην Καβάλα με 5-0 με δύο γκολ του Γιάννη Φάκη (ΠΟΣ 2000), δύο του Παναγιώτη Αραμπατζή (Π.Σ. Σέρρες) κι ένα του Κυριάκου Γιαξή (Πήγασος). «Μπήκαμε δυνατά στο παιχνίδι και το 5-0 διαμορφώθηκε στο πρώτο ημίχρονο» είπε στην ΕΡΤ Σερρών ο Ζαχαρίας Καφτάνης ενώ όσον αφορά την πρόκριση όπως λέει ο Σερραίος προπονητής από ότι φαίνεται θα κριθεί την τελευταία αγωνιστική στο εντός έδρας παιχνίδι με την ΕΠΣ Μακεδονίας (στις 18/01/2017) ενώ θα προηγηθούν τα παιχνίδια με Χαλκιδική (στις Σέρρες στις 21/12) και με Ξάνθη (εκτός έδρας στις 11/01/2017).

ΕΠΣ Σερρών (Ζ. Καφτάνης): Μαδένης , Θωμαΐδης, Παπαδόπουλος, Δήμος, Αναγνωστάκης, Θεοδωρίδης, Γιαξής, Νέος, Φάκης, Αραμπατζής και Σιψής.

Αγωνίστηκαν και οι  Καδής, Τζελέπης και Ηλιάδης.