ΟΦΚΑ Σερρών: Οι μικροί αθλητές που συνεχίζουν την παράδοση

Πραγματοποιώντας την καλύτερη εμφάνιση των τελευταίων ετών ο ΟΦΚΑ Σερρών κατέλαβε την 3η θέση στη γενική βαθμολογία στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα παμπαίδων-παγκορασίδων που πραγματοποιήθηκε στην Καβάλα.

Οι παράγοντες του συλλόγου που έχει μεγάλη παράδοση στον κλασικό αθλητισμό είδαν με ικανοποίηση τα νέα παιδιά των τμημάτων υποδομής να είναι έτοιμα να επαναλάβουν τις επιτυχίες του παρελθόντος αλλά και των μεγάλων αθλητών του ΟΦΚΑ Σερρών (Τεσσαρομάτης κ.α.) που διακρίνονται στα πρωταθλήματα.

ΟΦΚΑ Σερρών: Οι μικροί αθλητές που συνεχίζουν την παράδοσηΟ σύλλογος κατέκτησε την 3η θέση στη γενική βαθμολογία στην κατηγορία παμπαίδων, την 5η συνολικά ανάμεσα στα 100 σωματεία, τρία χρυσά, τρία αργυρά κι ένα χάλκινο μετάλλιο ενώ οι επιτυχίες των αθλητών συνοδεύτηκαν με πολλά ατομικά ρεκόρ. Με ανακοίνωση του ο ΟΦΚΑ Σερρών αναφέρει: «Μπράβο στους μικρούς μας αθλητές!  Κάνοντας την καλύτερη εμφάνιση των τελευταίων ετών, κατέκτησαν 7 μετάλλια, είχαν πολλά πλασαρίσματα στους τελικούς και πέτυχαν πολλά ατομικά ρεκόρ στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Παμπαίδων-Παγκορασίδων Α’ (Κ16). Έτσι ανέβασαν τον σύλλογο στην 3η θέση της Γενικής Βαθμολογίας στους ΠΠΑ’ και στην 5η θέση συνολικά, ανάμεσα στα 100 περίπου σωματεία που κατάφεραν να βαθμολογηθούν.  Αξίζουν συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά που αγωνίστηκαν, στο ΔΣ του Συλλόγου και στους προπονητές, που οδήγησαν τα παιδιά στις επιτυχίες και αξιοποιούν με τον καλύτερο τρόπο το έμψυχο αθλητικό δυναμικό σε όλες τις κατηγορίες».

ΟΦΚΑ Σερρών: Οι μικροί αθλητές που συνεχίζουν την παράδοσηΟι επιτυχίες των αθλητών του ΟΦΚΑ Σερρών ήταν: