Πανελλήνιο ανωμάλου: Χαμόγελα για τους Σερραίους. 4η η Ποργιοπούλου

Εξαιρετική ήταν η εμφάνιση των Σερραίων αθλητών στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα ανωμάλου δρόμου που πραγματοποιήθηκε στα Τρίκαλα.

Η Μαρίνα Ποργιοπούλου κατέκτησε την 4η θέση στα 3 χιλιόμετρα κορασίδων  (με χρόνο 12’21’’) με καταπληκτική προσπάθεια στον τερματισμό (ξεπέρασε σαν… αέρας τις δύο αθλήτριες του Γ.Σ. Γλυφάδας (Παπαϊωάνου και Καρνασιώτη) και από την 6η θέση βρέθηκε στην 4η.

Καταπληκτική η προσπάθεια της Μαρίνας Ποργιοπούλου (Νο 210) στον τερματισμό

Ο προπονητής της, Άκης Παρασκευόπουλος χαρακτήρισε «φοβερή την επιτυχία»  τονίζοντας ότι αυτή η θέση είναι η καλύτερη για Σερραία αθλήτρια σε ανώμαλο δρόμο.

Ο Άκης Παρασκευόπουλος περήφανος για τις δύο αθλήτριες του Ποργιοπούλου και Δελή

Πολύ σημαντική επιτυχία είναι και η 8η θέση της Κατερίνας Δελή στις νεάνιδες (με χρόνο 15’.08’’ στα 4χμ Νεανίδων).

Η Μαρίνα Ποργιοπούλου και η Κατερίνα Δελή διακρίθηκαν στο Πανελλήνιο ανωμάλου δρόμου

Ο Αλέξανδρος Κανακάρης ήταν 30ος με χρόνο 22’27” στα 6χμ Εφήβων, ο Χρήστος Γιδουλίδης  33ος με χρόνο 23’53” στα 6χμ Εφήβων και ο Αλμπάν Σαγιάκου 79ος με 14’.26’’ στα 4χμ Παίδων. Όλοι τους αθλητές του Γ.Σ. Σέρρες 93.

Πανελλήνιο ανωμάλου: Χαμόγελα για τους Σερραίους. 4η η Ποργιοπούλου«Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά. Στοχεύουμε ψηλότερα στους αγώνες στίβου την άνοιξη» είπε ο προπονητής Άκης Παρασκευόπουλος.