Ρούπελ: Πρωταθλητές στο μπάντμιντον από… κούνια

Ο μόνιμος πρωταθλητής Ελλάδος στην αντιπτέριση, το Ρούπελ Σιδηροκάστρου ήταν ένας από τους συλλόγους που διακρίθηκαν στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα U15 και U19, αποδεικνύοντας ότι το Σιδηρόκαστρο μπορεί να κρατήσει τα σκήπτρα του αθλήματος στην Ελλάδα για πολλά χρόνια ακόμη.

Στο πρωτάθλημα πήραν μέρος εκατόν πενήντα αθλητές από είκοσι σωματεία από όλη την Ελλάδα και το Ρούπελ είχε απολογισμό δύο χρυσά, ένα αργυρό και δύο χάλκινα μετάλλια. Ο προπονητής του Ρούπελ Βασίλης Κιομουρτζίδης είπε στην ΕΡΤ Σερρών: «Ήταν επιτυχημένο πρωτάθλημα με επιτυχίες για την ομάδα του Ρούπελ που δείχνει ότι υπάρχει μέλλον και αρκετό ταλέντο»

Ρούπελ: Πρωταθλητές στο μπάντμιντον από… κούνιαΟι επιτυχίες του Ρούπελ ήταν:

Στην κατηγορία U 15
1η θέση: Απλό Αγοριών με τον Θοδωρή Παπαδόπουλο
1η θέση: Διπλό Αγοριών με τον Θοδωρή Παπαδόπουλο και τον Χρήστο Ταπίδη (Δίας Σιδηροκάστρου)
3η θέση: Διπλό Κοριτσιών με τις Πέτρα Ζλατίντση και Μαρία Αμπεριάδου (Κάστρο Σιδηροκάστρου)
Ρούπελ: Πρωταθλητές στο μπάντμιντον από… κούνιαΣτην κατηγορία U 19
2η θέση Μικτό: με τους Δημήτρη ΠαπαδόπουλοΕλίνα Μπάρτζου (Λιβαδειά)
3η θέση Διπλό Κοριτσιών: με τις Λουΐζα ΠαυλίδουΛεμονιά Αμπεριάδου (Κάστρο)

Επόμενη διοργάνωση αγώνες είναι το junior international και το Πανελλήνιο U 17 και Α/Γ που θα γίνουν στο Σιδηρόκαστρο.

Ρούπελ: Πρωταθλητές στο μπάντμιντον από… κούνιαΡούπελ: Πρωταθλητές στο μπάντμιντον από… κούνια