Στίβος: «Έλαμψαν» οι Σερραίοι στο ταρτάν της Δράμας

Επτά χρυσά, οχτώ ασημένια και τρία χάλκινα μετάλλια ήταν ο απολογισμός των Σερραίων αθλητών και αθλητριών στο Διασυλλογικό πρωτάθλημα στίβου ανδρών-γυναικών που πραγματοποιήθηκε το Σάββατο 4 Μαΐου 2019 στη Δράμα.

Στους αγώνες πήραν μέρος περισσότεροι από 200 αθλητές και αθλήτριες από 26 σωματεία της Βορείου Ελλάδος ενώ ταυτόχρονα έγιναν και οι αγώνες για το διασυλλογικό Πρωτάθλημα συνθέτων Κ16 Παγκορασίδων.

Στίβος: «Έλαμψαν» οι Σερραίοι στο ταρτάν της ΔράμαςΤα χρυσά μετάλλια κατέκτησαν: η ομάδα σκυταλοδρομίας 4X100 του Γ.Σ. Σέρρες’93, ο Ηλίας-Μιχαήλ Γεννίκης (ΟΦΚΑ Σερρών) στον δίσκο (49,85μ), ο Γιώργος Αβατάγγελος (Γ.Σ. Σέρρες’93) στο επί κοντώ με 4,70μ, ο Χρήστος Μουλιστάνος (ΟΦΚΑ Σερρών) στη σφαίρα με 16.00μ, ο Αλέξανδρος Αθανασίου (Γ.Σ. Σέρρες’93) στο τριπλούν με 14,98μ, ο Γιώργος Φράγγογλου (ΟΦΚΑ Σερρών) στο άλμα εις ύψος με 2.00μ και η Κατερίνα Δελή (Γ.Σ. Σέρρες’93) στα 1500μ με χρόνο 4’48’’82

Στίβος: «Έλαμψαν» οι Σερραίοι στο ταρτάν της ΔράμαςΧρυσό μετάλλιο στο Διασυλλογικό Πρωτάθλημα συνθέτων Κ16 Παγκορασίδων κατέκτησε η Παυλίνα Μπαδέκα (ΓΣ Σέρρες’93) και το ασημένιο η Ελένη Αλεξιάδη (Γ.Σ. Σέρρες’93), ενώ την 1η θέση σε επίπεδο συλλόγων κατέκτησε ο ΓΣ Σέρρες’93 με  27 βαθμούς.

Στίβος: «Έλαμψαν» οι Σερραίοι στο ταρτάν της ΔράμαςTα αποτελέσματα στο Διασυλλογικό πρωτάθλημα Δράμας ήταν: