Σύλλογος Καλών Δένδρων: Μόνιμοι πρωταθλητές στην πάλη

Πρωταθλητής Ελλάδος για δεύτερη συνεχή χρονιά αναδείχθηκε ο παλαιστικός σύλλογος των Καλών Δένδρων  στο πανελλήνιο πρωτάθλημα beach wrestling που πραγματοποιήθηκε στην παραλία της Κατερίνης.

Ο Σερραϊκός σύλλογος κατέκτησε δύο χρυσά μετάλλια με τον Απόστολο Τασκούδη στα 70 κιλά και τον Χρήστο Σαμαρτζίδη στα 90 κιλά και δύο ασημένια με τον Νίκο Αρουζμανίδη στα 70 κιλά και Γρηγόρη Κριαρίδη στα 90 κιλά. Μάλιστα οι τέσσερις πρωταθλητές εξασφάλισαν το εισιτήριο για το Παγκόσμιο πρωτάθλημα (πέρυσι ο σύλλογος είχε δύο προκρίσεις στην ίδια διοργάνωση). Στους αγώνες πήρε μέρος και ο Δημήτρης Ακριτίδης που κατέκτησε την 5η θέση στα +90 κιλά. «Είναι μεγάλη επιτυχία ο νέος τίτλος, τα τέσσερα μετάλλια, οι προκρίσεις στο παγκόσμιο και φυσικά ότι κρατήσαμε τα σκήπτρα στο άθλημα» είπε στην ΕΡΤ Σερρών ο προπονητής Χρήστος Γάτσιος που τόνισε ότι οι επιτυχίες έρχονται από την πολύ καλή και συστηματική δουλειά που γίνεται στον παλαιστικό σύλλογο των Καλών Δένδρων.