Τεχνική κολύμβηση: Δεύτερος στην Ευρώπη ο Χρήστος Βαλαλάς

Το αργυρό μετάλλιο στη σκυτάλη 4Χ100 μέτρα επιφάνεια κατέκτησε με την Εθνική ομάδα ο αθλητής του τμήματος τεχνικής κολύμβησης του Μ.Γ.Σ. Πανσερραϊκού Χρήστος Βαλαλάς στο Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα  Νέων που ολοκληρώνεται αύριο στην Κωνσταντινούπολη με τα αγωνίσματα του Open Water.

Μια τεράστια επιτυχία για το νεαρό Σερραίο αθλητή που θεωρείται από τα μεγαλύτερα ταλέντα στην τεχνική κολύμβηση στη χώρας μας.

Τεχνική κολύμβηση: Δεύτερος στην Ευρώπη ο Χρήστος ΒαλαλάςΗ αργυρή Ελληνική 4άδα του τελικού  που είχε επίδοση 2.29.95 ήταν οι: Τσιλοκοχρυσός, Κολιπετρής, Βαλαλά και Νταφόπουλος .

Τεχνική κολύμβηση: Δεύτερος στην Ευρώπη ο Χρήστος ΒαλαλάςΑυτό ήταν το 10ο συνολικά μετάλλιο μας στην διοργάνωση ως τώρα (6 αργυρά, 4 χάλκινα).  Ο Χρήστος Βαλαλάς κατέκτησε και δύο  έκτες θέσεις στα 50 μ. επιφάνεια και 4Χ50 μικτή ομάδα και την 7η θέση στα 50 άπνοη.