Ισοπαλία Αστέρα στην Πάτρα

Ισόπαλος (1-1) ήρθε στην Πάτρα με την Παναχαική, ο Αστέρας Τρίπολης. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με τον Κυνηγόπουλο στο 40ο λεπτό και ο Αστέρας, ισοφάρισε στο 88ο λεπτό, με τον Μάρτιν Τόνσο, στην πρώτη του εμφάνιση. Το παιχνίδι παρακολούθησαν γύρω στα 1.500 άτομα, περίπου. Παρόντας στην Αγυιά, ο Γιάννης Καυμενάκης, όπως και ο Γιώργος Μποροβήλος.

• Ο Παναρκαδικός κέρδισε με 3-0 εκτός έδρας τον Αστέρα Βλαχιώτη σε φιλικό παιχνίδι προετοιμασίας. Τα γκολ του Παναρκαδικού σημείωσαν Μουλιάτος, Γεωργόπουλος και Τσιώλης.

• Την ήττα με 4-1 γνώρισε χθες η Σπάρτη στην Κύπρο απ’ τον Ερμή Αραδίπου, σε φιλικό παιχνίδι.

• Την Τετάρτη θα διεξαχθεί το Σούπερ Καπ της ΕΠΣ Αργολίδας. Ο τελικός θα διεξαχθεί στο Κρανίδι, στις 6 το απόγευμα. Τον τίτλο θα διεκδικήσουν Ερμιονίδα και ‘Ενωση Λέρνας. Τα έσοδα του τελικού θα πάνε για φιλανθρωπικό σκοπό.

φωτό: Στ. Ζορμπαλάς