Κυπελλούχοι οι “Λύκοι” του Άργους

O Παναργειακός αναδείχτηκε σήμερα κυπελλούχος Αργολίδας.

Στο Κρανίδι νίκησε 2-1 την Ένωση Ερμιονίδος και πρόσθεσε ένα ακόμη τρόπαιο στη συλλογή του.

Στον βαρύ αγωνιστικό χώρο , λόγω της καταρρακτώδους βροχής που προηγήθηκε οι παίκτες και των δυο ομάδων (ανήκουν στη Γ εθνική ) πρόσφεραν καλό θέαμα με τρία γκολ , δυο δοκάρια και πολλές χαμένες ευκαιρίες.

Στο σκορ προηγήθηκε η Ένωση με πέναλτι του Τριμπόνια ( 5ο λεπτό) για να ισοφαρίσει η ομάδα του Άργος με πλασέ του Μαρουκάκη στο 39ο και αφού πριν είχε χάσει μεγάλες ευκαιρίες με τον σκόρερ αλλά και τον Μπουντόπουλο ο οποίος είχε και δοκάρι στο 23ο λεπτό.

Κυπελλούχοι  οι “Λύκοι” του Άργους

Στοπ β ημίχρονο ο Παναργειακός ευτύχησε να σκοράρει και πάλι με τον Μαρουκάκη στο 53 ενώ πλησίασε σε ένα ακόμη γκολ με τον ίδιο παίκτη λίγα λεπτά αργότερα.

Η ομάδα της Ερμιονίδας πίεσε στα τελευταία λεπτά κει είχε κλασσικές ευκαιρίες με Τριμπόνια και Νικολούδη , όμως το σκορ δεν άλλαξε.

Τον τελικό κυπέλλου της Αργολίδας παρακολούθησαν , παρά τον άσχημο καιρό, , περίπου 250 φίλαθλοι και από τις δυο ομάδες. Με τη λήξη ακολούθησε η απονομή του κυπέλλου στον Παναργειακό και αναμνηστικά μετάλλια σε νικητές και φιναλίστ.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Βαγγέλης Μανούχος , που ΄΄σφυρίζει ΄΄ σε αγώνες της Σούπερ Λίγκ.

Φωτο : Γιάννης Γαλανόπουλος