Νίκη-οξυγόνο για τον Ερμή Κιβερίου Αργολίδας

Νίκη που ισοδυναμεί με παραμονή, σημείωσε, σήμερα το απόγευμα, στη Λέρνα Αργολίδας, ο νεοφώτιστος Ερμής.

Στο πλαίσιο της 17ης αγωνιστικής του 7ου ομίλου της Γ Εθνικής στο ποδόσφαιρο, κέρδισε με 1-0 τη Θύελλα Ραφήνας, σ’ ένα παιχνίδι που έγινε κάτω από δύσκολες καιρικές και αγωνιστικές συνθήκες, λόγω των άσχημων καιρικών φαινομένων.

Η δυνατή και επίμονη βροχή, μετέτρεψε τον συνθετικό χλοοτάπητα του γηπέδου της Λέρνας, σε…λίμνη, δημιουργώντας, συγχρόνως, πολλά ερωτηματικά, για την ποιότητα και την ορθότητα της κατασκευής του αποστραγγιστικού έργου του τερέν.

Το γκολ της νίκης για τους γηπεδούχους, σημείωσε στο 25ο λεπτό ο ικανός Βεζυρτζόγλου, με ψύχραιμο πλασέ.

Στο 38ο λεπτό της αμφίρροπης αναμέτρησης, η Θύελλα, είχε δοκάρι με τον Σουλτανίδη.

Στο τελευταίο εικοσάλεπτο του δραματικού αυτού αγώνα, η Θύελλα, πίεσε και απείλησε με ισοφάριση, ωστόσο, οι γηπεδούχοι, μπόρεσαν και…προφύλαξαν την πρωτοπορία και έφτασαν στο σπουδαίο…τρίποντο.

Η ΕΡΑ ΣΠΟΡ, παρείχε ενημέρωση για την εξέλιξη της συνάντησης αυτής.

φωτό: Γ. Γαλανόπουλος