Oι ΄΄λύκοι΄΄ του Άργους 0-4 στην Κεφαλλονιά

Aκόμη πιο κοντά στην κορυφή του 8ου ομίλου της Γ εθνικής βρίσκεται ο Παναργειακός.

Η ομάδα του Άργους , σε εξ αναβολής αγώνα , νίκησε σήμερα 0-4 στην Κεφαλονιά την ουραγό της βαθμολογίας ΄΄Α.Ο. Εικοσιμία΄΄ και πλησίασε στους 4 βαθμούς την πρωτοπόρο Καλαμάτα.

Οι ΄΄Λύκοι΄΄ του Άργους …τελείωσαν το ματς μέσα σε ένα ημίχρονο αφού στο 30ο λεπτό είχαν προηγηθεί με 4-0 με τους Παναγιώτου και Συρεγγέλα να σημειώνουν από δυο τέρματα.

Στο μεταξύ η διοίκηση του Παναργειακού ανακοίνωσε και επίσημα την απόκτηση του επιθετικού Ματθαίου Μαρουκάκη , ενός παίκτη με μεγάλες περγαμηνές στην Α και Β εθνική κατηγορία και με χαρακτηριστική άνεση στο σκοράρισμα.

Ο Μαρουκάκης μέχρι πρόσφατα αγωνιζόταν στον Αήττητο Σπάτων, ομάδα της Β εθνικής.

Φωτο : Γιάννης Γαλανόπουλος