Χάλκινο μετάλλιο για τον Λημνιό Χάρη Ντινενή

Την τρίτη θέση με την κατάκτηση χάλκινου μεταλλίου στην κωπηλασία πήραν ο Λημνιός αθλητής του ΝΟΛ Χάρης Ντινενής και ο Χρήστος Στεργιάκας στο παγκόσμιο πρωτάθλημα Εφήβων που ολοκληρώθηκε σήμερα το Τρακάϊ της Λιθουανίας.

Οι αθλητές Χάρης Ντινενής και Χρήστος Στεργιάκας χάρισαν στην Ελλάδα ακόμη ένα μετάλλιο τερματίζοντας στην 3η θέση με 6:40.86 πίσω από την Αυστραλία που κατέκτησε το χρυσό με 6:34.05 και την Λευκορωσία που πήρε το ασημένιο με 6:37.07. Η ελληνική βάρκα ξεκίνησε από τη 2η θέση στα πρώτα 500μ. Και στη συνέχεια υποχώρησε στην 3η την οποία και υπερασπίστηκε μέχρι τη γραμμή τερματισμού για να δώσει το παρών στην τελετή απονομών και να φύγει με το χάλκινο από τη Λιθουανία.