Ιδανική πρεμιέρα για τη ΝΕΠ, νίκησε τον Νηρέα Χαλανδρίου 9-8

Η Ναυταθλητική Ένωση Πατρών νίκησε τον Νηρέα Χαλανδρίου με 9-8, στο κολυμβητήριο “Α. Πεπανός” της Πάτρας στην πρεμιέρα της Α1 πόλο Γυναικών. Το  παιχνίδι ήταν αμφίρροπο  και κρίθηκε στις λεπτομέρειες.

Ιδανικά ξεκίνησε η ΝΕΠ στο 21ο πρωτάθλημα υδατοσφαίρισης Α1 γυναικών. Το συγκρότημα του Δημήτρη Μπιτσάκου πήρε τη νίκη αν και στον πάγκο βρισκόταν ο Λευτέρης Μπόκαρης, λόγω τιμωρίας του προπονητή των Πατρινών.

Στο ξεκίνημα του αγώνα  το παιχνίδι ήταν ισορροπημένο  με τις δύο ομάδες να είναι  κοντά στο σκορ . Το πρώτο οκτάλεπτο έληξε 3-3. Το ημίχρονο βρήκε τις  φιλοξενούμενες μπροστά στο σκορ (5-6).

Στο δεύτερο μισό η ομάδα της Πάτρας αντέδρασε  και με ένα σερί        4-0  πήρε το προβάδισμα  με 9-6. Στο τέταρτο οκτάλεπτο, ο Νηρέας  ανέβασε την απόδοσή του ,κατάφερε να μειώσει, όμως δεν μπόρεσε να φτάσει στην ισοφάριση και ο αγώνας έληξε 9-8 υπέρ της γηπεδούχου ομάδας.

ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ – ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ 9-8

Τα οκτάλεπτα: 3-3 , 2-3 , 2-0 , 2-2

ΝΕ Πατρών (Λευτέρης Μπόκαρης): Μανέτα Π., Μανέτα Σ., Ανδρουτσέλη, Μιχαηλίδου 2, Πετάση 1, Γιαννακέα, Λυκοθανάση 3, Πασσά, Μοίραλη, Ρακιντζή, Παπαδοπούλου, Μπιτσάκου 1, Σινεμόγλου, Τσιμάρα Ευδ., Τσιμάρα Ευφ. 2

Νηρέας Χαλανδρίου (Ευτυχία Καραγιάννη): Κουτέλη 2, Στρατάκου, Παπαναστασίου, Σαφέτη 1, Δούλη 1, Παπατριανταφύλλου, Φραγκιά, Ξανθοπούλου, Λάζαρη, Μπόβαλη 1, Αγγελίδη, Τορνάρου, Κάσσαρη, Τριχά, Μαυρωτά 3