Η Ουκρανία συμπλήρωσε το παζλ της τελικής φάσης του Euro

Όρθια έμεινε η Ουκρανία στο Μάριμπορ που απέσπασε ισοπαλία 1-1 από την Σλοβενία και προκρίθηκε στη τελική φάση του Euro 2016, καθώς στο πρώτο ματς είχε νικήσει στο Λβιβ με 2-0.

Οι Σλοβένοι άνοιξαν το σκορ στο 11’ με το Σέζαρ, αλλά η Ουκρανία ισοφάρισε στο 8ο λεπτό των καθυστερήσεων με τον Γιαρμολένκο (1-1). Στο 90’ αποβλήθηκε ο Μπρέκο με απευθείας κόκκινη από την Σλοβενία που τελείωσε το ματς με δέκα παίχτες.

Μετά την ολοκλήρωση και των αγώνων μπαράζ, οι 24 ομάδες που θα συμμετέχουν στην κλήρωση της τελικής φάσης του EURO 2016, που είναι προγραμματισμένη να διεξαχθεί στις 12 Δεκεμβρίου στο Παρίσι, είναι οι ακόλουθες:

Γαλλία (διοργανώτρια), Ισπανία, Γερμανία, Αγγλία, Πορτογαλία, Βέλγιο, Ιταλία, Ρωσία, Ελβετία, Αυστρία, Κροατία, Ιρλανδία, Τσεχία, Πολωνία, Ρουμανία, Σλοβακία, Ουγγαρία, Τουρκία, Ισλανδία, Ουαλία, Αλβανία, Βόρειος Ιρλανδία, Σουηδία και Ουκρανία.

ΠΗΓΗ: ΑΠΕ-ΜΠΕ