Ο Ναζλίδης… έσωσε την παρτίδα για την Βέροια

Βαθμό στις καθυστερήσεις κατάφερε να πάρει η Βέροια στη πρεμιέρα του πρωταθλήματος της Σούπερ Λίγκα, καθώς ο Ναζλίδης στο 92’ ισοφάρισε το τέρμα του Ακόστα από το 43’ και διαμόρφωσε το 1-1 με τον ΠΑΣ Γιάννινα.

Καλύτερη ήταν η Βέροια στο πρώτο μέρος αλλά δεν μπόρεσε να εκμεταλλευτεί τις ευκαιρίες που δημιούργησε. Ο ΠΑΣ στο 43’ άνοιξε το σκορ με τον Ακόστα που πλάσαρε από κοντά τον Καντιμοίρη. Στο δεύτερο μέρος, οι φιλοξενούμενοι είχαν δοκάρι στο 48’ σε σουτ του Μαντά, ενώ οι γηπεδούχοι πίεζαν ψάχνοντας το γκολ της ισοφάρισης. Ο βαθμός της ισοπαλίας ήρθε στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων, όταν ο Βελλίδης έκανε άστοχη έξοδο και ο Ναζλίδης με κεφαλιά διαμόρφωσε το τελικό 1-1.

Διαιτητής: Θανάσης Τζήλος

Κίτρινες: Αμπντούν – Μπέριος

Βέροια (Γιώργος Γεωργιάδης): Καντιμοίρης, Μαλόν, Μαραγκός, Ετζενγκέλε, Νάστος, Όστοϊτς (61′ Μερεμπασβίλι), Βεργώνης, Γιουσούφ (87′ Μάνος), Ναζλίδης, Μαγέφσκι (73′ Τάτος), Αμπντούν.

ΠΑΣ Γιάννινα (Γιάννης Πετράκης): Βελλίδης, Τζημόπουλος, Μανιάς (81′ Σαπαλίδης), Μιχαήλ, Τσουκαλάς, Μπέριος, Ακόστα, Ίλιτς (66′ Γιάκος), Στρούνα, Τσάβες (92′ Κοζορώνης), Ναδάλες.

ΠΗΓΗ: ΑΠΕ-ΜΠΕ

ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ: INTIMEsports