Ισοπαλία για Βόλο και Λαμία (video)

Χωρίς νικητή έληξε η αναμέτρηση του Βόλου με την Λαμία (1-1) για την 17η αγωνιστική της Super League. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 51΄ με τον Δουβίκα, ενώ οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν στο αμέσως επόμενο λεπτό (52)΄ με τον Ντέλετιτς, ο οποίος στο 68΄ αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

Η Λαμία έκανε τη πρώτη καλή στιγμή στο ματς στο 14’ με τον Ρόμανιτς που βγήκε τετ α τετ με τον Κλέιμαν αλλά δεν μπόρεσε να τον νικήσει. Οι φιλοξενούμενοι στο 21’ πάλι έφτασαν κοντά στο γκολ με τον Αραμπούλι που σούταρε αλλά έστειλε τη μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι. Ο Βόλος στο 29’ είχε τη πρώτη καλή στιγμή με το σουτ του Σάντσες που μπλόκαρε ο Επασί. Η Λαμία συνέχισε να χάνει ευκαιρίες όπως στο 32’ το σουτ του Τζανδάρη που μπλόκαρε ο Κλέιμαν, ενώ στο επόμενο λεπτό ο Αραμπούλι πλάσαρε έξω. Στο 51’ οι γηπεδούχοι πήραν προβάδισμα στο σκορ με το σουτ του Δουβίκα (1-0). Η Λαμία απάντησε αμέσως καθώς στο επόμενο λεπτό (52’) ο Ντέλετιτς βρήκε δίχτυα για το 1-1.

Στο 68’ οι γηοπεδούχοι απέκτησαν αριθμητικό πλεονέκτημα καθώς αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα ο Ντέλετις, όμως η Λαμία στο 77’ έφτασε κοντά σε δεύτερο γκολ με τον Σκόνδρα που βρέθηκε απέναντι από τον Κλέιμαν αλλά τον πρόλαβε ο Μήτογλου.

Στις καθυστερήσεις (90’+2’) ο Μπα βγήκε απέναντι στον Κλέιμαν αλλά δεν μπόρεσε να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα.

Διαιτητής: Μπέμπεκ (Κροατία)

Κίτρινες: Μήτογλου, Σάντσες, Κρητικός – Μπεχαράνο

Κόκκινες: Ντέλετιτς (2 κίτρινες)

Βόλος (Άνχελ Λόπεθ): Κλέιμαν, Φεράρι, Μήτογλου, Σάντσες, Γκρίλο (34΄ Νίνης), Ριένστρα, Μπαριέντος (84΄ Κρητικός), Ρενάτο, Περέα (46΄ Ντεντάκης), Μπαρτόλο (67΄ Μαρτίνες), Δουβίκας.

Λαμία (Μιχάλης Γρηγορίου): Επασί, Τζανετόπουλος, Αντέτζο, Μαρτίνεθ, Σκόνδρας, Μπεχαράνο, Τζανδάρης (65΄ Μπιάρνασον), Τιρόνε (46΄ Καραμάνος), Ρόμανιτς (90΄ Προβυδάκης), Ντέλετιτς, Αραμπούλι (65΄ Μπα).