Ο Μπαράλες ξελάσπωσε τον Αστέρα και βύθισε την ΑΕΛ (video)

Με τέρμα του Μπαράλες στο 60ο λεπτό ο Αστέρας Τρίπολης επικράτησε με 1-0 της ΑΕΛ στο «Θεόδωρος Κολοκοτρώνης» στο εναρκτήριο παιχνίδι της 18ης αγωνιστικής της Super League.

Φλύαρος ήταν στο πρώτο μέρος ο Αστέρας Τρίπολης που είχε την κατοχή της μπάλας αλλά δύσκολα έβρισκε κενούς διαδρόμους για την εστία της Λάρισας. Οι φιλοξενούμενοι είχαν την καλύτερη ευκαιρία στα πρώτα 45 λεπτά με το σουτ του Μιλοσάβλιεβιτς στο 44’ που απέκρουσε με δυσκολία ο Τσιφτσής.

Στο δεύτερο μέρος οι γηπεδούχοι έγιναν πιο ουσιαστικοί και στο 60ο λεπτό βρήκαν δίχτυα με τον Μπαράλες που πλάσαρε εύστοχα και άνοιξε το σκορ 1-0.

Η ΑΕΛ προσπάθησε να αντιδράσει και να φέρει το ματς στα ίσα χωρίς όμως αποτέλεσμα.

Διαιτητής: Ιωάννης Παπαδόπουλος

Κίτρινες: Κώτσιρας, Μπαράλες, Τσιφτσής – Μιχαήλ, Ντουρμισάι, Ηλιάδης

Αστέρας Τρίπολης (Ράσταβατς): Τσιφτσής, Κώτσιρας (90’+ Γκαρσία), Άλβαρες, Καστάνιο, Σουάρεθ, Βαλιέντε, Μουνάφο, Σίτο (83′ Αλί Μπαμπά), Ριέρα (46′ Λουίς Φερνάντεθ), Κρέσπι (46′ Καπίγια), Μπαράλες.

ΑΕΛ (Φέστα): Μπάγιτς, Μπέρτος (66′ Ακούνια), Τσόσιτς, Ζίζιτς, Μιχαήλ, Καρανίκας, Μιλοσάβλεβιτς, Ηλιάδης (87′ Σπαρβ), Κολομπίνο (74′ Πινακάς), Νικολιάς, Ντουρμισάι (74′ Νούνιτς).