Πρεμιέρα με νίκη στη Super League ο Απόλλωνας

Ιδανική πρεμιέρα έκανε στη Super League ο Απόλλων Σμύρνης που επικράτησε με 1-0 της ΑΕΛ στη τέταρτη αγωνιστική. Το μοναδικό τέρμα σημειώθηκε στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων με πέναλτι που εκτέλεσε ο Φατιόν.

Πολύ καλό παιχνίδι με τέσσερα δοκάρια δύο για κάθε αντίπαλο, και τον Κότσαρη να κάνει δύο εκπληκτικές επεμβάσεις στο δεύτερο μέρος.

Στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων οι γηπεδούχοι κέρδισαν πέναλτι σε χέρι του Μαϊδανού στη περιοχή, (και αφού ο διαιτητής Μανούχος είδε το VAR), ο Φατιόν σκόραρε για να δώσει τη νίκη στον Απόλλων Σμύρνης (1-0).

Διαιτητής: Βαγγέλης Μανούχος

Κίτρινες: Φατιόν, Φερνάντεζ – Σετσέροβιτς, Φιλίπ, Μαϊδανός, Ντουρμισάι

ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ (Γιώργος Παράσχος): Κότσαρης. Μπαξεβανίδης, Ντομίνγκες, Λισγάρας, Χουχούμης (71΄ Τσαμπούρης), Σλίβκα, Ράιλι (32΄ Τσιλούλης), Φατιόν, Μπεντινέλι, Φερνάντεζ (77΄ Μουνιέ), Ντάουντα (77΄ Ιωαννίδης)

ΑΕΛ (Μιχάλης Γρηγορίου): Νάγκι, Μπέρτος, Ηλιάδης, Μουζέκ, Φιλίπ (83΄ Μαϊδανός), Σετσέροβιτς (65΄ Αλί Γκαζάλ), Σπαρβ, Τρούγιτς (65΄ Πινακάς), Μιλοσάβλιεβιτς (53΄ Πλατέλλας), Τ’ορζε (83΄ Ζαχαράκης), Ντουρμισάι