Νίκησε και κατέκτησε την πρώτη θέση ο Ηρακλής, «λευκή» ισοπαλία στην Καρδίτσα

Ο Ηρακλής επιβλήθηκε με 2-0 του Αχαρναϊκού στο Μενίδι για την και τελευταία αγωνιστική του 1ου ομίλου στο Κύπελλο Ελλάδας και εξασφάλισε την πρόκριση και την πρώτη θέση του ομίλου, μετά την «λευκή» ισοπαλία του ΠΑΣ στην Καρδίτσα.

Το πρώτο γκολ σημείωσε στο 38′ ο Πασάς με σουτ πάνω στην κίνηση, μετά από σέντρα του Μπουκουβάλα. Στα τελευταία λεπτά οι γηπεδούχοι πίεσαν για να αντιστρέψουν την κατάσταση, αλλά χωρίς αποτέλεσμα. Και όχι μόνο αυτό, αλλά στις καθυστερήσεις του αγώνα (91′) δέχθηκαν και δεύτερο γκολ από τον Περόνε, που έφυγε μόνος μπροστά και πλάσαρε εύστοχα.
Στο άλλο ματς του ομίλου ανάμεσα στην Αναγέννηση και τον ΠΑΣ Γιάννενα στην Καρδίτσα, οι δύο ομάδες παρέμειναν στο 0-0 σε ένα παιχνίδι που οι γηπεδούχοι εμφανίστηκαν αδιάφοροι, όντας αποκλεισμένοι, μετά τις δύο ήττες στα προηγούμενα παιχνίδια. Οι δύο ομάδες είχαν από ένα δοκάρι, η Αναγέννηση με σουτ του Δημόπουλου στο 9′ και ο ΠΑΣ με σουτ του Σαπαλίδη στο 13′.

ΠΗΓΗ: ΑΠΕ-ΜΠΕ

ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ: ACTIONIMAGES/EUROKINISSI