Με δέκα παίχτες ο Άρης «τσίμπησε» βαθμό στο Περιστέρι (video)

Αν και έχανε με 2-0 ο Άρης και έπαιζε με δέκα παίχτες από το 37’, κατάφερε να αποσπάσει τον βαθμό της ισοπαλίας από τον Ατρόμητο (2-2) για την 11η αγωνιστική της Super League. Ο Ατρόμητος προηγήθηκε με τα τέρματα του Μανούσου (37’ πέναλτι) και Μουνίθ (51’), ενώ τα γκολ του Άρη πέτυχαν ο Κάτσε στο 61’ και ο Σάσα στο 81’.

Στο 35’ ο Μουνίθ σούταρε έξω από τη περιοχή, η μπάλα χτύπησε στο χέρι του Ρόουζ και ο διαιτητής Ευαγγέλου καταλόγισε πέναλτι και απέβαλε με δεύτερη κίτρινη κάρτα τον αμυντικό του Άρη. Δύο λεπτά αργότερα (37’) ο Μανούσος ευστόχησε από την άσπρη βούλα και έβαλε μπροστά στο σκορ τους γηπεδούχους.

Στο 51’ ο Μουνίθ με σουτ έξω από τη περιοχή έστειλε για δεύτερη φορά τη μπάλα στα δίχτυα και ο Ατρόμητος έγινε το μεγάλο φαβορί για τη νίκη.

Ωστόσο ο Άρης δεν τα παράτησε και δέκα λεπτά αργότερα μείωσε το σκορ σε 2-1 με τον Κάτσε, ενώ στο 68’ φλέρταρε με την ισοφάριση αλλά ο Γιαννιώτης απέκρουσε δύσκολα το σουτ του Σάσα. Οι παίχτες του Άρη συνέχιζαν να ψάχνουν το γκολ της ισοφάρισης το οποίο ήρθε στο 81’ με τον Σάσα να στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα για το τελικό 2-2.

Διαιτητής: Ευαγγέλου (Αθηνών)

Κίτρινες: Γκαλβάο, Τομάσεβιτς, Χαρίσης, Ρισβάνης – Ρόουζ

Κόκκινη: Ρόουζ (35΄, 2η κίτρινη)

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ (Νταμίρ Κάναντι): Γιαννιώτης, Γούτας, Γκαλβάο, Γκάλο, Τομάσεβιτς (72΄ Κιβρακίδης), Χαρίσης (86΄ Σάλομον), Νάτσος, Ενσικουλού (86΄ Μάτιτς), Μανούσος (72΄ Κωτσόπουλος), Μουνίθ (72΄ Χριστοδουλόπουλος), Ρισβάνης

ΑΡΗΣ (Άκης Μάντζιος): Σιαμπάνης, Σούντγκρεν, Ρόουζ, Γκανέα (59΄ Κάτσε), Δεληζήσης, Σάσα, Ματίγια, Γκαρσία (59΄ Σίλβα), Γκάμα (42΄ Μπεναλουάν), Μπερτόλιο (76΄ Λόπεθ), Μάνος (76΄ Μαντσίνι)