Πέρασε με νίκη από το Περιστέρι ο Ολυμπιακός

Με σκόρερ τον Μπρούμα στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρόνου, ο Ολυμπιακός νίκησε με 1-0 τον Ατρόμητο στο Περιστέρι για την 18η αγωνιστική της Super League.

Πολύ δυνατά μπήκε ο Ολυμπιακός στην αναμέτρηση και στο 7’ βρέθηκε κοντά στο γκολ όταν από σκαστή κεφαλιά του Ελ Αραμπί ο Μανδάς έδιωξε ενστικτωδώς..

Η πίεση του Ολυμπιακού συνεχίστηκε αλλά τελικά το γκολ για τους «ερυθρόλευκους» ήρθε στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων με τον Μπρούμα που δέχτηκε τη μακρινή μπαλιά του Μπουχαλάκη και άνοιξε το σκορ (0-1). Οι γηπεδούχοι διαμαρτυρήθηκαν για επιθετικό φάουλ του Μπρούμα, όμως μετά τη χρήση του VAR το γκολ μέτρησε.

Ο Ολυμπιακός συνέχισε να έχει τον απόλυτο έλεγχο του αγώνα και στο δεύτερο μέρος και βρέθηκε κοντά σε δεύτερο γκολ με τον Καμαρά στο 55’ αλλά ο Μανδάς είπε «όχι».

Νέα μεγάλη ευκαιρία έχασαν οι «ερυθρόλευκοι» στο 70’ με την κεφαλιά-πάσα του Μπουχαλάκη στον Ελ Αραμπί που δεν πρόλαβε την μπάλα, ενώ στο 75’ ο Μανδάς απέκρουσε το πλασέ του Φορτούνη.