Περίπατο έκανε ο ΠΑΟΚ με την Λαμία 4-0 (video)

Εύκολο απόγευμα είχε ο ΠΑΟΚ που νίκησε άνετα την Λαμία με 4-0 στην Τούμπα για την 23η αγωνιστική της Super League. Τα τέρματα του ΠΑΟΚ πέτυχαν ο Μπάμπα στο 18’, ο Τζόλης στο 48’, ο Ουάρντα στο 52’ και ο Ζίβκοβιτς στο 66’.

Με στόχο να «καθαρίσει» από νωρίς το παιχνίδι μπήκε ο ΠΑΟΚ στο ματς και βρήκε το δρόμο για τα δίχτυα στο 18’. Ο Τζόλης έδωσε ασίστ τον Μπάμπα που πέτυχε το πρώτο του τέρμα με τον «δικέφαλο» (1-0). Στο 27’ και στο 33’ οι Τζόλης και Ζίβκοβιτς με σουτ απείλησαν τους φιλοξενούμενους χωρίς όμως αποτέλεσμα, ενώ στο 41’ ο Κατσίκας με εντυπωσιακή επέμβαση έδιωξε σε κόρνερ το σουτ του Κρμέντσικ.

Με το ξεκίνημα του δευτέρου μέρους τα πράγματα απλοποιήθηκαν για τον ΠΑΟΚ πόυ πέτυχε δύο γρήγορα τέρματα. Στο 48’ ο Τζόλης ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 2-0 και ακολούθησε τέσσερα λεπτά αργότερα (52’) ο Ουάρντα που διαμόρφωσε το 3-0. Στο 64’ ο Ζίβκοβιτς έστειλε τη μπάλα στο δοκάρι, όμως δύο λεπτά αργότερα (66’), ο Σέρβος πρόσθεσε το όνομα του στη λίστα των σκόρερ κάνοντας το 4-0. Στο 85’ ο Λάμπρου έχασε μεγάλη ευκαιρία να πετύχει τέρμα αστόχωντας από πλεονεκτική θέση.

Διαιτητής: Αριστομένης Κουτσιαύτης (Αρτας)

Κίτρινες: Σβαμπ – Μπιάρνασον, Παλαβαντισβίλι

ΠΑΟΚ (Πάμπλο Γκαρσία): Ζ. Ζίβκοβιτς, Μπάμπα, Βαρέλα, Μιχαηλίδης, Ροντρίγκο (73′ Λύρατζης), Τσιγγάρας, Σβαμπ (73′ Νινούα), Ουάρντα (62′ Καγκάβα), Τζόλης (55′ Λάμπρου), Α. Ζίβκοβιτς, Κρμέντσικ (61΄ Σφιντέρσκι).

ΛΑΜΙΑ (Μιχάλης Γρηγορίου): Κατσίκας, Τζέιμς (52′ Σαραμαντάς), Βύντρα, Βλάχος, Ασίγκμπα, Μπιάρνασον, Μπουλούλης (59′ Παλαβαντισβίλι), Προβυδάκης, Πίτι (74′ Νικολόπουλος), Γκαζαριάν (74′ Χατζηστραβός), Μπα (46′ Βλαχομήτρος) .