Στο νοσοκομείο ο Ιωαννίδης μετά από σφοδρή σύγκρουση με τον Διούδη στο Απόλλων-ΠΑΟ

Με ένα απρόοπτο συνεχίζεται η αναμέτρηση στη Ριζούπολη στην εμβόλιμη αγωνιστική της Σούπερ Λίγκα ανάμεσα στον Απόλλωνα και τον Παναθηναϊκό, καθώς ο επιθετικός της «Ελαφράς Ταξιαρχίας» Νίκος Ιωαννίδης διεκομίσθη εσπευσμένα στο νοσοκομείο, μετά από σφοδρή σύγκρουση με τον τερματοφύλακα των «πρασίνων» Σωκράτη Διούδη.
Ήταν το 28ο λεπτό, όταν σε επίθεση στα καρέ του Παναθηναϊκού ο Διούδης βγήκε με τις γροθιές για να προλάβει τον Ιωαννίδη, με αποτέλεσμα να σωριαστούν και οι δύο στο έδαφος για αρκετά λεπτά!
Τελικά ο τερματοφύλακας του Παναθηναϊκού μετά την ιατρική φροντίδα συνεχίζει τον αγώνα, δεν συνέβη όμως το ίδιο και με τον Νίκο Ιωαννίδη που σε σοβαρή κατάσταση μεταφέθηκε με ΕΚΑΒ στο Νοσοκομείο!
Ο αγώνας βρίσκεται στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου και ο Παναθηναϊκός είναι μπροστά στο σκορ με 1-0 με γκολ του Φώτη Ιωαννίδη στο 20ο λεπτό.

ΠΗΓΗ: SPORTS.ERT.GR
ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ: EUROKINISSI