Η Ελληνική Μαθηματική Εταιρεία, το Παράρτημα της Ροδόπης, έδωσε στη δημοσιότητα τα ονόματα των επιτυχόντων στους διαγωνισμούς που πραγματοποιήθηκαν το Σάββατο 9 Νοεμβρίου. Πρόκειται για τον 80 Πανελλήνιο  Μαθηματικό Διαγωνισμό  «ΘΑΛΗΣ» για τους μαθητές των Β’ και Γ’ τάξεων Γυμνασίου και όλων των τάξεων του Λυκείου, καθώς και για τον 10ο Τοπικό Μαθηματικό Διαγωνισμό «ΚΑΡΑΘΕΟΔΩΡΗ» για τους μαθητές της Α’ τάξης Γυμνασίου.

 

Οι μαθητές που πέτυχαν στους παραπάνω διαγωνισμούς είναι:

Επιτυχόντες «ΚΑΡΑΘΕΟΔΩΡΗ» 

  • Κιουτσούκ Βεφά – 2ο Γυμνάσιο Κομοτηνής 
  • Κωνσταντινίδης Γεώργιος – 4ο Γυμνάσιο Κομοτηνής 
  • Λαζαρίδου Πελαγία – 1ο Γυμνάσιο Κομοτηνής 
  • Ντίνος Κωνσταντίνος – 3ο Γυμνάσιο Κομοτηνής 
  • Πάντσιου Χάρις – 1ο Γυμνάσιο Κομοτηνής 
  • Στρουμπακίδης Στέφανος – 2ο Γυμνάσιο Κομοτηνής 
  • Τοπαλίδης Άγγελος – 4ο Γυμνάσιο Κομοτηνής 
  • Τσιακίρη Ραφαέλα – 2ο Γυμνάσιο Κομοτηνής 

Επιτυχόντες «ΘΑΛΗΣ» 

  • Γιουμπάνη Ραφαήλ – Β’ Γυμνασίου – 1ο Γυμνάσιο Κομοτηνής 
  • Δαλακούρα Αθανασία – Β’ Γυμνασίου – 4ο Γυμνάσιο Κομοτηνής 
  • Εξάρχου Ευστάθιος – Β’ Γυμνασίου – 3ο Γυμνάσιο Κομοτηνής 
  • Τσαρτάλη Ελένη – Β’ Γυμνασίου – 2ο Γυμνάσιο Κομοτηνής 
  • Χατζηιωαννίδη Αικατερίνη – Β’ Γυμνασίου – 2ο Γυμνάσιο Κομοτηνής 
  • Κουμπάκης Κωνσταντίνος – Γ’ Γυμνασίου – 4ο Γυμνάσιο Κομοτηνής 
  • Ράπτης Κωνσταντίνος – Γ’ Γυμνασίου – Μουσικό Γυμνάσιο Κομοτηνής 
  • Ράπτης Νικόλαος – Γ’ Γυμνασίου – Μουσικό Γυμνάσιο Κομοτηνής 
  • Φωτεινιάς Ιωάννης – Γ’ Γυμνασίου – 1ο Γυμνάσιο Κομοτηνής 
  • Ασημίδου Αναστασία – Α’ Λυκείου – 3ο Ενιαίο Λύκειο Κομοτηνής 
  • Πετρέλης Παναγιώτης – Α’ Λυκείου – 1ο Ενιαίο Λύκειο Κομοτηνής 
  • Τσαρακτσίδης Γεώργιος – Α’ Λυκείου – 1ο Ενιαίο Λύκειο Κομοτηνής 
  • Τσολακίδη Φαίδρα – Μαρία – Α’ Λυκείου – 3ο Ενιαίο Λύκειο Κομοτηνής 
  • Χατζή Μουσταφά Μεχμέτ – Α’ Λυκείου – 3ο Ενιαίο Λύκειο Κομοτηνής 
  • Ηλιόπουλος Δημήτρης – Β’ Λυκείου – 3ο Ενιαίο Λύκειο Κομοτηνής 
  • Φαλαλάκη Μυρτώ – Β’ Λυκείου – 3ο Ενιαίο Λύκειο Κομοτηνής 
  • Σουσανίδης Ηλίας – Γ’ Λυκείου – Μουσικό Ενιαίο Λύκειο Κομοτηνής 

Οι παραπάνω μαθητές θα διαγωνιστούν στις επόμενες φάσεις των διαγωνισμών, «ΒΙΩΝ» (για τους επιτυχόντες του «ΚΑΡΑΘΕΟΔΩΡΗ») και «ΕΥΚΛΕΙΔΗΣ» ( για τους επιτυχόντες του «ΘΑΛΗΣ»). Οι διαγωνισμοί «ΒΙΩΝ» και «ΕΥΚΛΕΙΔΗΣ» θα πραγματοποιηθούν στις 18 Ιανουαρίου του 2020 (9:00 π.μ. – 12:00 μ.μ.) στο 3ο Γ.Ε.Λ. Κομοτηνής (Φιλίππου 33). Οι μαθητές που θα διαγωνιστούν πρέπει να βρίσκονται στο χώρο του 3ου Γ.Ε.Λ. Κομοτηνής στις 8:45 π.μ. και να έχουν μαζί τους στυλό, μολύβι και γεωμετρικά όργανα (γνώμονα, μοιρογνωμόνιο και διαβήτη).

Μοιράσου το άρθρο: