Στους 356.442 ανέρχονται οι εγγεγραμμένοι ψηφοφόροι στη Δυτική Μακεδονία, οι οποίοι θα κληθούν να ψηφίσουν στις βουλευτικές εκλογές της Κυριακής 7 Ιουλίου 2019, σε 847 εκλογικά τμήματα, εντός και εκτός της Περιφέρειας.

Συγκεκριμένα στα 829 εκλογικά τμήματα των τεσσάρων Περιφερειακών Ενοτήτων θα ψηφίσουν οι 352.406 και στα 18 εφετειακά εκλογικά τμήματα της Αττικής, της Θεσσαλονίκης και της Λάρισας θα ψηφίσουν οι 4.036.

Αναλυτικά στην Περιφερειακή Ενότητα Γρεβενών στα 125 εκλογικά τμήματα θα ψηφίσουν οι 40.468 και στα 5 Εφετειακά εκλογικά τμήματα οι 1.249.

Στην Περιφερειακή Ενότητα Καστοριάς στα 139 εκλογικά τμήματα θα ψηφίσουν οι 62.109 και στα 3 Εφετειακά εκλογικά τμήματα οι 482. Οι ψηφοφόροι θα έχουν να επιλέξουν ανάμεσα σε 17 Κόμματα και Συνασπισμούς και σε 39 υποψηφίους βουλευτές.

Στην Περιφερειακή Ενότητα Κοζάνης οι 161.123 εγγεγραμμένοι θα ψηφίσουν στα 376 εκλογικά τμήματα, εντός αυτής και οι 1.768 στα εκτός 5 Εφετειακά Εκλογικά Τμήματα. Οι ψηφοφόροι θα έχουν να επιλέξουν ανάμεσα σε 17 Κόμματα και Συνασπισμούς και σε 69 υποψηφίους βουλευτές.

Στην Περιφερειακή Ενότητα Φλώρινας στα 192 εντός εκλογικά τμήματα θα ψηφίσουν οι 88.706 και στα 3 εκτός Εφετειακά εκλογικά τμήματα οι 537. Οι ψηφοφόροι θα έχουν να επιλέξουν ανάμεσα σε 16 Κόμματα και Συνασπισμούς και σε 35 υποψηφίους βουλευτές.

 

Συνοπτικά οι αριθμοί των βουλευτικών εκλογών στη Δυτική Μακεδονία

 

ΕΚΛΟΓΙΚΑ ΤΜΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΕΓΓΕΓΡΑΜΜΕΝΟΙ ΑΝΑ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ

 

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ ΣΥΝΟΛΟ
ΤΜΗΜΑΤΩΝ
ΣΥΝΟΛΟ ΕΓΓ/ΜΕΝΩΝ ΒΑΣΙΚΑ ΤΜΗΜΑΤΑ ΕΓΓ/ΜΕΝΟΙ ΤΜΗΜΑΤΑ ΕΤΕΡΟΔΗΜΟΤΩΝ ΕΓΓ/ΜΕΝΟΙ
ΓΡΕΒΕΝΩΝ 130 41717 125 40.468 5 1.249
ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ 142 62591 139 62.109 3 482
ΚΟΖΑΝΗΣ 383 162891 376 161.123 7 1.768
ΦΛΩΡΙΝΗΣ 192 89243 189 88.706 3 537
ΣΥΝΟΛΟ 847 356.442 829 352.406 18 4.036

 

 

ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΒΟΥΛΕΥΤΕΣ ΚΑΙ ΚΟΜΜΑΤΑ ΑΝΑ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ

 

Οι ψηφοφόροι στην Περιφερειακή Ενότητα Γρεβενών θα έχουν να επιλέξουν ανάμεσα σε 16 Κόμματα και Συνασπισμούς και έναν Μεμονωμένο. Συνολικά υποψήφιοι βουλευτές στην Περιφερειακή Ενότητα Γρεβενών θα είναι 30.

 

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ ΓΡΕΒΕΝΩΝ

ΚΟΜΜΑΤΑ

ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΒΟΥΛΕΥΤΕΣ

ΣΥΡΙΖΑ ΚΑΛΑΜΑΡΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Δημητρίου
ΣΥΡΙΖΑ ΜΠΑΛΑΦΑ ΣΟΥΛΤΑΝΑ του Παύλου
ΣΥΡΙΖΑ ΜΠΓΙΑΛΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του Αθανασίου
ΝΔ ΚΟΓΙΟΥ – ΧΑΤΖΗΖΗΣΗ ΛΑΜΠΡΙΝΗ του Δημητρίου
ΝΔ ΠΑΤΣΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ του Κωνσταντίνου
ΝΔ ΣΤΑΥΡΟΠΟΥΛΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του Γεωργίου
ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ ΝΤΟΝΑ ΕΙΡΗΝΗ του Χρήστου
ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ ΤΑΣΟΥΛΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Αχιλλέα
ΚΙΝΑΛ ΓΚΑΛΟΓΙΑΝΝΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του Ιωάννη
ΚΙΝΑΛ ΤΑΤΑΡΙΔΗΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ του Δαυίδ
ΚΙΝΑΛ ΤΣΙΑΝΑ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ του Αργυρίου
ΚΚΕ ΓΚΟΥΤΖΗΚΩΣΤΑ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ του Βασιλείου
ΚΚΕ ΚΛΕΙΣΙΑΡΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Νικολάου
ΚΚΕ ΚΟΥΡΜΟΥΛΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Μανούσου
ΕΝΩΣΗ ΚΕΝΤΡΩΩΝ ΜΠΟΥΚΟΥΒΑΛΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Εμμανουήλ
ΕΝΩΣΗ ΚΕΝΤΡΩΩΝ ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΔΟΥ ΜΑΡΙΑ – ΓΕΩΡΓΙΑ του Ιωάννη
Ο.Κ.Δ.Ε. ΚΑΛΑΜΠΑΚΑΣ ΑΡΓΥΡΙΟΣ του Πέτρου
ΑΝΤ.ΑΡ.ΣΥ.Α. ΑΝΑΝΙΑΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Ηρακλή
ΕΛΛΗΝΩΝ ΣΥΝΕΛΕΥΣΗΣ ΒΑΛΣΑΜΟΠΟΥΛΟΥ ΑΝΤΩΝΙΑ του Διαμαντή
ΕΛΛΗΝΩΝ ΣΥΝΕΛΕΥΣΗΣ ΝΑΘΑΝΑΗΛΙΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Γεωργίου
ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΛΥΣΗ ΛΙΑΝΟΣ ΑΓΓΕΛΟΣ του Χαρίλαου
ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΛΥΣΗ ΜΠΑΓΛΑΝΗ ΧΑΡΙΚΛΕΙΑ του Βασιλείου
ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΛΥΣΗ ΣΤΑΥΡΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Αθανασίου
ΚΚΕ (μ-λ) ΒΑΡΝΑΣΙΔΟΥ ΜΑΡΙΑ του Θεοδώρου
Μ-Λ ΚΚΕ ΣΤΕΦΑΝΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Βασιλείου
ΛΑΪΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ ΓΚΑΡΑΝΑΤΣΙΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του Αθανασίου
ΜέΡΑ25 ΚΩΤΤΑΣ ΣΤΕΡΓΙΟΣ του Δημητρίου
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΞΑΝΑ ΛΑΖΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Χρήστου
ΠΛΕΥΣΗ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΣ ΣΟΥΛΗ ΑΓΓΕΛΙΚΗ (ΑΝΤΖΕΛΑ) του Αναστασίου
ΜΕΜΟΝΩΜΕΝΟΙ ΣΤΕΡΓΙΟΠΟΥΛΟΣ ΜΙΧΑΗΛ του Στεργίου

 

Στην Περιφερειακή Ενότητα Καστοριάς οι ψηφοφόροι θα έχουν να επιλέξουν ανάμεσα σε 17 Κόμματα και Συνασπισμούς και σε 39 υποψηφίους βουλευτές.

 

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ

ΚΟΜΜΑΤΑ

ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΒΟΥΛΕΥΤΕΣ

ΣΥΡΙΖΑ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΙΔΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του Κωνσταντίνου
ΣΥΡΙΖΑ ΜΠΑΛΤΑΓΙΑΝΝΗΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ του Δημητρίου
ΣΥΡΙΖΑ ΜΠΟΥΤΑΣΗ ΙΩΑΝΝΑ του Χρήστου
ΣΥΡΙΖΑ ΤΕΛΙΓΙΟΡΙΔΟΥ ΟΛΥΜΠΙΑ του Ιωάννη
ΝΔ ΑΝΤΩΝΙΟΥ ΜΑΡΙΑ του Βασιλείου
ΝΔ ΚΑΝΔΥΛΗ ΑΓΝΗ του Ανδρέα
ΝΔ ΤΖΗΚΑΛΑΓΙΑΣ ΖΗΣΗΣ του Γεωργίου
ΝΔ ΤΣΙΦΛΙΚΙΩΤΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του Νικολάου
ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ ΓΟΥΠΙΔΟΥ ΕΥΑΝΘΙΑ του Μιχαήλ
ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ ΓΡΑΤΣΙΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του Ιωάννη
ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ ΤΟΥΦΑΣ ΣΤΕΡΓΙΟΣ του Δημητρίου
ΚΙΝΑΛ ΔΙΑΜΑΝΤΟΠΟΥΛΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΙΑ του Ζήση
ΚΙΝΑΛ ΖΥΜΠΙΔΗΣ ΘΕΟΦΥΛΑΚΤΟΣ του Παναγιώτη
ΚΙΝΑΛ ΠΕΤΡΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Αντωνίου
ΚΙΝΑΛ ΤΣΑΛΟΥΚΙΔΟΥ ΑΘΗΝΑ του Αχιλλέα
ΚΚΕ ΑΘΑΝΑΣΙΑΔΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Ανδρέα
ΚΚΕ ΓΡΑΜΜΕΝΟΥ ΓΙΑΝΝΟΥΛΑ (ΑΝΝΕΤΑ) του Γεωργίου
ΚΚΕ ΖΕΓΑ ΓΕΩΡΓΙΑ του Πασχάλη
ΚΚΕ ΚΑΝΑΤΣΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Δημητρίου
ΕΝΩΣΗ ΚΕΝΤΡΩΩΝ ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ-ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ του Κωνσταντίνου
ΕΝΩΣΗ ΚΕΝΤΡΩΩΝ ΜΑΡΑΤΟΣ ΓΕΡΑΣΙΜΟΣ του Νικολάου
Ο.Κ.Δ.Ε. ΚΟΥΛΟΓΛΟΥ Ελισάβετ του Αλκιβιάδη
ΑΝΤ.ΑΡ.ΣΥ.Α. ΒΑΣΙΛΟΠΟΥΛΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του Δημητρίου
ΕΛΛΗΝΩΝ ΣΥΝΕΛΕΥΣΗΣ ΚΡΑΓΙΑ ΑΘΗΝΑ του Χρήστου
ΕΛΛΗΝΩΝ ΣΥΝΕΛΕΥΣΗΣ ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ του Γεωργίου
ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΛΥΣΗ ΒΟΥΤΥΡΑ ΑΦΡΟΔΙΤΗ του Μιχαήλ
ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΛΥΣΗ ΠΑΤΣΙΟΣ ΓΡΗΓΟΡΗΣ του Μιχάλη
ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΛΥΣΗ ΣΙΔΗΡΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΕΣΤΗΣ του Ιωάννη
ΚΚΕ (μ-λ) ΚΑΡΑΜΗΤΡΟΣ ΓΙΑΝΝΗΣ του Στεφάνου
Μ-Λ ΚΚΕ ΚΑΡΕΛΑ ΓΕΩΡΓΙΑ του Νικολάου
ΕΠΑΜ – ΑΚΚΕΛ ΜΥΛΙΟΡΔΟΥ ΜΥΡΤΩ του Αθανασίου
ΕΠΑΜ – ΑΚΚΕΛ ΠΑΠΑΣΤΕΡΓΙΟΥ ΑΛΚΙΒΙΑΔΗΣ του Γεωργίου
ΕΠΑΜ – ΑΚΚΕΛ ΠΑΧΙΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Δημητρίου
ΛΑΪΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ ΛΙΟΥΖΑΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ του Γεωργίου
ΜέΡΑ25 ΚΑΡΟΥΛΗ ΦΙΛΙΑ του Δημητρίου
ΜέΡΑ25 ΜΟΣΧΟΣ ΘΩΜΑΣ του Δημητρίου
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΞΑΝΑ ΓΟΥΔΗΣ ΝΑΟΥΜ του Βασιλείου
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΞΑΝΑ ΜΑΝΟΥ Αλεξάνδρα του Ορφέως – Γεωργίου
ΠΛΕΥΣΗ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΣ ΟΥΣΤΑΜΠΑΣΙΔΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του Μιλτιάδη

 

 

Στην Περιφερειακή Ενότητα Κοζάνης οι ψηφοφόροι θα έχουν να επιλέξουν ανάμεσα σε 17 Κόμματα και Συνασπισμούς και σε 69 υποψηφίους βουλευτές.

 

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ ΚΟΖΑΝΗΣ

ΚΟΜΜΑΤΑ

ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΒΟΥΛΕΥΤΕΣ

ΣΥΡΙΖΑ ΒΕΤΤΑ ΚΑΛΛΙΟΠΗ του Δημητρίου
ΣΥΡΙΖΑ ΓΟΥΛΙΑΡΟΥ ΘΕΟΔΩΡΑ του Δημητρίου
ΣΥΡΙΖΑ ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ (ΜΙΜΗΣ) του Κλεάνθη
ΣΥΡΙΖΑ ΘΕΟΦΥΛΑΚΤΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Γαβριήλ
ΣΥΡΙΖΑ ΘΕΟΧΑΡΗ ΣΤΥΛΙΑΝΗ του Χαράλαμπου
ΣΥΡΙΖΑ ΜΟΥΜΟΥΛΙΔΗΣ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ (ΘΕΜΗΣ) του Σταματίου
ΣΥΡΙΖΑ ΝΤΖΙΜΑΝΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Δημητρίου
ΝΔ ΑΚΡΙΤΙΔΗΣ ΠΟΛΥΧΡΟΝΙΟΣ (ΧΡΟΝΗΣ) του Παναγιώτη
ΝΔ ΑΜΑΝΑΤΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Ισαάκ
ΝΔ ΒΡΥΖΙΔΟΥ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ του Παναγιώτη
ΝΔ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΙΔΗΣ ΕΥΣΤΑΘΙΟΣ του Κωνσταντίνου
ΝΔ ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΜΙΧΑΗΛ (ΜΙΧΑΛΗΣ) του Γεωργίου
ΝΔ ΠΡΩΪΟΥ-ΒΑΡΖΗ ΕΥΛΑΜΠΙΑ (ΕΥΗ) του Ευαγγέλου
ΝΔ ΣΕΜΕΡΤΖΙΔΟΥ ΚΑΛΛΙΟΠΗ (ΠΟΠΗ) του Μιλτιάδη
ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ ΑΛΕΞΗΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ του Προκοπίου
ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ ΖΑΡΟΓΙΑΝΝΗ ΧΡΥΣΟΥΛΑ του Οδυσσέα
ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ ΚΑΡΑΒΕΛΙΑΣ ΣΤΕΡΓΙΟΣ του Αθανασίου
ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ ΠΕΧΛΙΒΑΝΙΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Λαζάρου
ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ ΤΣΙΟΤΣΙΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΑ του Ηλία
ΚΙΝΑΛ ΒΡΑΚΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Τριαντάφυλλου
ΚΙΝΑΛ ΓΚΡΙΤΖΕΛΗ-ΤΟΚΜΑΚΙΔΗ ΒΑΣΙΛΙΚΗ (ΒΑΣΩ) του Πάσχου
ΚΙΝΑΛ ΖΑΡΟΓΙΑΝΝΗΣ ΛΟΥΚΑΣ του Ιωάννη
ΚΙΝΑΛ ΚΑΒΟΥΡΑ-ΓΕΛΑΔΑΡΗ ΕΛΕΝΗ (ΛΕΝΑ) του Ιωάννη
ΚΙΝΑΛ ΚΟΥΚΟΥΛΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΡΑΣΚΕΥΑΣ (ΠΑΡΙΣ) του Δημητρίου
ΚΙΝΑΛ ΤΑΪΓΑΝΙΔΟΥ ΕΛΕΝΗ του Ιωάννη
ΚΙΝΑΛ ΤΣΙΛΦΙΔΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ (ΤΑΣΟΣ) του Χρήστου
ΚΚΕ ΑΔΑΜΙΔΟΥ ΣΟΦΙΑ του Δημητρίου
ΚΚΕ ΑΝΤΑΡΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Φωτίου
ΚΚΕ ΚΟΥΔΟΥΝΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Παναγιώτη
ΚΚΕ ΚΟΥΖΙΑΚΗ ΘΕΟΔΩΡΑ-ΜΑΤΙΝΑ (ΤΙΝΑ) του Παναγιώτη
ΚΚΕ ΛΑΜΠΑΔΑ ΧΑΡΙΣ του Αριστείδη
ΚΚΕ ΤΑΤΑΡΙΔΗΣ ΠΕΤΡΟΣ του Φιλίππου
ΚΚΕ ΤΣΙΓΚΑ ΕΥΘΥΜΙΑ (ΕΦΗ) του Κωνσταντίνου
ΕΝΩΣΗ ΚΕΝΤΡΩΩΝ ΚΩΤΣΙΔΗΣ ΛΑΖΑΡΟΣ του Κοσμά
ΕΝΩΣΗ ΚΕΝΤΡΩΩΝ ΛΑΛΑΠΑΝΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Σπυρίδωνα
ΕΝΩΣΗ ΚΕΝΤΡΩΩΝ ΛΟΥΤΣΟΠΟΥΛΟΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ του Κοσμά
ΕΝΩΣΗ ΚΕΝΤΡΩΩΝ ΜΠΑΡΜΠΕΡΗ ΣΟΦΙΑ του Ιωάννη
ΕΝΩΣΗ ΚΕΝΤΡΩΩΝ ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΑ του Ηλία
Ο.Κ.Δ.Ε. ΚΑΡΥΔΗΣ ΜΑΡΚΟΣ του Παναγιώτη
ΑΝΤ.ΑΡ.ΣΥ.Α. ΓΕΩΡΓΙΑΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Γεωργίου
ΑΝΤ.ΑΡ.ΣΥ.Α. ΔΙΝΟΠΟΥΛΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ του Νικολάου
ΑΝΤ.ΑΡ.ΣΥ.Α. ΠΡΑΣΣΟΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ του Αστερίου
ΕΛΛΗΝΩΝ ΣΥΝΕΛΕΥΣΗΣ ΓΕΩΡΓΙΑΔΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ του Κωνσταντίνου
ΕΛΛΗΝΩΝ ΣΥΝΕΛΕΥΣΗΣ ΓΚΙΟΥΡΑ ΘΕΟΔΩΡΑ του Κωνσταντίνου
ΕΛΛΗΝΩΝ ΣΥΝΕΛΕΥΣΗΣ ΚΑΡΑΚΟΥΛΑ ΜΑΡΚΗΣΙΑ του Χαρισίου
ΕΛΛΗΝΩΝ ΣΥΝΕΛΕΥΣΗΣ ΠΟΥΛΑΤΣΟΓΛΟΥ ΙΩΑΝΝΗΣ του Κυριάκου
Ε.Ε.Κ. ΤΡΟΤΣΚΙΣΤΕΣ ΠΑΠΑΔΑΤΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ του Μιχαήλ
ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΛΥΣΗ ΔΕΣΠΟΙΝΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Χαραλάμπους
ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΛΥΣΗ ΛΑΖΑΡΑΤΟΥ ΔΗΜΗΤΡΟΥΛΑ του Ιωάννη
ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΛΥΣΗ ΜΕΤΟΙΚΙΔΟΥ ΕΛΕΝΗ του Κωνσταντίνου
ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΛΥΣΗ ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΑΛΕΞΙΟΣ του Κωνσταντίνου
ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΛΥΣΗ ΣΑΛΤΣΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Κυριάκου
ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΛΥΣΗ ΧΑΡΑΛΑΜΠΙΔΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ του Θεοδώρου
ΚΚΕ (μ-λ) ΑΒΟΥΖΟΥΚΛΙΔΟΥ ΔΗΜΗΤΡΑ του Κωνσταντίνου
ΚΚΕ (μ-λ) ΘΕΡΑΠΙΔΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του Ιωάννη
ΚΚΕ (μ-λ) ΚΟΥΤΡΩΤΣΙΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Γεωργίου
Μ-Λ ΚΚΕ ΘΕΟΔΩΡΙΔΗΣ ΗΛΙΑΣ του Κωνσταντίνου
ΛΑΪΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ ΚΑΔΟΓΛΟΥ ΘΕΟΔΟΣΙΟΣ του Κωνσταντίνου
ΜέΡΑ25 ΚΑΛΟΓΙΑΝΝΙΔΗΣ ΣΤΑΥΡΟΣ του Ιωάννη
ΜέΡΑ25 ΣΑΡΔΕΛΗ ΦΩΤΕΙΝΗ του Γεωργίου
ΜέΡΑ25 ΣΕΡΕΤΗ ΜΑΡΙΑ του Κωνσταντίνου
ΜέΡΑ25 ΣΜΥΡΛΗ ΣΩΤΗΡΙΑ του Σταύρου
ΜέΡΑ25 ΤΣΟΥΦΛΙΔΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ του Χαραλάμπους
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΞΑΝΑ ΚΑΡΑΔΗΜΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ του Χρήστου
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΞΑΝΑ ΚΩΣΤΑΚΗ ΔΗΜΗΤΡΑ του Κωνσταντίνου
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΞΑΝΑ ΜΕΛΛΙΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Νικολάου
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΞΑΝΑ ΜΠΛΕΤΣΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του Παναγιώτη
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΞΑΝΑ ΠΛΙΑΤΣΙΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Κωνσταντίνου
ΠΛΕΥΣΗ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΣ ΠΡΑΣΣΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Αντωνίου

 

Στην Περιφερειακή Ενότητα Φλώρινας οι ψηφοφόροι θα έχουν να επιλέξουν ανάμεσα σε 16 Κόμματα και Συνασπισμούς και σε 35 υποψηφίους βουλευτές.

 

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ ΦΛΩΡΙΝΑΣ

ΚΟΜΜΑΤΑ

ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΒΟΥΛΕΥΤΕΣ

ΣΥΡΙΖΑ ΚΑΛΑΜΑΡΑΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ του Δημητρίου
ΣΥΡΙΖΑ ΚΕΒΡΕΚΙΔΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ του Χαράλαμπου
ΣΥΡΙΖΑ ΠΕΡΚΑ ΘΕΟΠΙΣΤΗ (ΠΕΤΗ) του Χαράλαμπου
ΣΥΡΙΖΑ ΣΕΛΤΣΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Δημητρίου
ΝΔ ΑΝΤΩΝΙΑΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Δημητρίου
ΝΔ ΗΛΙΑΔΟΥ-ΤΑΧΟΥ ΣΟΦΙΑ του Σταύρου
ΝΔ ΜΙΣΚΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Αχιλλέα
ΝΔ ΜΠΟΥΤΣΚΟΥ ΛΕΜΟΝΙΑ του Γεωργίου
ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ ΒΟΓΛΙΔΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του Παντελή
ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ ΓΙΑΝΝΑΚΙΔΟΥ ΕΛΕΝΗ του Θεοχάρη
ΚΙΝΑΛ ΚΩΣΤΑΡΕΛΛΗΣ ΠΕΤΡΟΣ του Κωνσταντίνου
ΚΙΝΑΛ ΜΑΥΡΙΔΗΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ του Δήμου
ΚΙΝΑΛ ΠΙΧΤΡΑΚΗ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ του Ιωάννη
ΚΙΝΑΛ ΡΕΠΠΑ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ του Γεωργίου
ΚΚΕ ΑΛΕΞΙΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ του Δημητρίου
ΚΚΕ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΔΗΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ του Ιωάννη
ΚΚΕ ΣΤΟΪΚΟΥ ΑΦΡΟΔΙΤΗ του Γεωργίου
ΚΚΕ ΤΟΡΛΑΧΙΔΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ (ΓΙΩΤΑ) του Μιχαήλ
ΕΝΩΣΗ ΚΕΝΤΡΩΩΝ ΒΑΣΙΛΟΠΟΥΛΟΥ ΙΩΑΝΝΑ του Κωνσταντίνου
ΕΝΩΣΗ ΚΕΝΤΡΩΩΝ ΚΛΑΔΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Γεωργίου
Ο.Κ.Δ.Ε. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΛΕΩΝΙΔΑΣ του Σωκράτη
ΑΝΤ.ΑΡ.ΣΥ.Α. ΝΑΪΔΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Λουκά
ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΛΥΣΗ ΒΟΣΚΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Ζήση
ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΛΥΣΗ ΠΑΠΟΥΛΙΔΟΥ ΑΝΝΑ του Γεωργίου
ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΛΥΣΗ ΣΕΜΕΡΤΖΙΔΗΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ του Γεωργίου
ΚΚΕ (μ-λ) ΒΑΡΝΑΒΑ ΔΗΜΗΤΡΑ του Στυλιανού
Μ-Λ ΚΚΕ ΔΕΡΝΟΒΙΟΥ ΕΙΡΗΝΗ του Στυλιανού
ΕΠΑΜ – ΑΚΚΕΛ ΑΡΒΑΝΙΤΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του Πέτρου
ΕΠΑΜ – ΑΚΚΕΛ ΚΥΡΑΓΙΑΝΝΗ ΕΛΕΝΗ του Γεωργίου
ΛΑΪΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ ΠΑΠΑΝΤΩΝΙΟΥ ΣΠΥΡΙΔΩΝ του Δημητρίου
ΜέΡΑ25 ΙΩΑΝΝΟΥ ΧΡΗΣΤΟΣ του Αναστασίου
ΜέΡΑ25 ΚΑΚΑΡΕΤΣΑ ΕΛΕΝΗ του Θεοδώρου
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΞΑΝΑ ΑΜΑΝΑΤΙΔΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ του Νικολάου
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΞΑΝΑ ΝΙΚΟΛΑΪΔΗΣ ΘΕΟΚΛΗΣ του Δημητρίου
ΠΛΕΥΣΗ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΣ ΧΑΝΙΩΤΗ ΧΡΙΣΤΙΝΑ του Μιχαήλ

 

ΕΡΤ ΚΟΖΑΝΗΣ – Σύνταξη: Μάκης Νασιάδης

 

Μοιράσου το άρθρο: