ΝIΚΕΣ ΓΙΑ ΕΑΠ ,ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΚΑΙ ΑΙΓΙΑΛΕΩΝ

Array

ΣΦΑΜ Φοίβος – ΑΕΠ Ολυμπίας 2-3

Την νίκη με 3-2 σετ  πήρε η Ολυμπιάδα  Πατρών  που επιβλήθηκε με 3-2 σετ εκτός έδρας του Φοίβου Μελισσίων  για την 2η αγωνιστική  του πρωταθλήματος του 1ου  υποομίλου  της Α2 Εθνικής.

Η  ομάδα του Άκη Δαρείου  προηγήθηκε με 1-0 σετ (25- 20 ), οι γηπεδούχοι αντέδρασαν και με αντεπίθεση διαρκείας πήραν τα δύο επόμενα (25-19, 25-15 )και έκαναν το 2-1.Οι «Πορτοκαλί» στη συνέχεια  αφυπνίστηκαν και με καλές επιλογές σε επίθεση και μπλοκ κατάφεραν να ισοφαρίσουν σε 2-2 και πάρουν τη νίκη στο ταϊμ -μπρεϊκ με 15-12.

Αυτή ήταν η πρώτη νίκη για τους Πατρινούς αφού στην πρεμιέρα ηττήθηκαν  με 3-0 από τη «Ροδίων ‘Αθλησις» που είναι και το φαβορί του ομίλου

Τα σετ: 20-25, 25-19, 25-15, 18-25, 13-15.

ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ: (Δαρείος) Βαλουξής, Ντόντης, Αγγελόπουλος, Φιλίππου, Γεωργάτος, Μούρτζης, λίμπερο ο Γεωργακόπουλος, Χριστιάς, Μακρής (λίμπερο), Δασκαλόπουλος, Καλαϊτζιδάκης, Τιμπιλής, Θεοδωράκης, Φερτάκης Μούρτζης

Α.Ο . ΑΙΓΙΑΛΕΩΝ – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 3-0

Ο Α.Ο. Αιγιαλέων επικράτησε με 3-0 σετ του Πανιωνίου, για τη 2η αγωνιστική του  1ου υποομίλου  της Α2 Εθνικής βόλεϊ των ανδρών. Οι παίκτες του Σταύρου Γεράνιου “καθάρισαν” εύκολα όλα τα σετ και πήραν τους πρώτους τρεις βαθμούς.

Τα σετ: 25-17, 25-21 25-19.

Α.Ο.  ΑΙΓΙΑΛΕΩΝ (Στ. Γεράνιος): Βασιλάκος, Μιχόπουλος, Γεωργακόπουλος, Κλειδέρης, Παπασταθόπουλος, Λιβαθηνός, Μητρογιάννης, Βλαχοστάθης, Αναστασόπουλος, Κοσμάς, Θανάσουλας, Χασάπης, Πελεκούδας, Δασκαλόπουλος

Α2 ΑΝΔΡΩΝ

Α΄ Όμιλος – 1ος Υποόμιλος

2η αγωνιστική – Αποτελέματα

Ροδίων Άθλησις – ΑΣ Πανερυθραϊκός 3-0 (25-21, 25-21, 25-17)

ΟΦΗ – ΑΟ Καλαμάτα 80 3-0 (25-16, 25-22, 25-18)

ΣΦΑΜ Φοίβος – ΑΕΠ Ολυμπίας 2-3 (20-25, 25-19, 25-15, 18-25, 13-15)

ΑΟ Αιγιαλέων – ΓΣ Πανιώνιος 3-0 (25-17, 25-21, 25-19)

ΕΑ ΠΑΤΡΩΝ –  ΑΟ ΝΕΟΙ ΒΥΡΩΝΟΣ  3-1

Πρώτη νίκη και για την ΕΑΠ που επικράτησε με 3-1 σετ  των Νέων Βύρωνα στην Πάτρα . Η ομάδα του Νίκου Κορδού  με όπλα το καλό σερβίς και την αποτελεσματικότητα στις επιθέσεις προηγήθηκε με 2-0 σετ. Οι φιλοξενούμενοι  μείωσαν σε 2-1 , εκμεταλλευόμενοι τα λάθη των γηπεδούχων. Η ΕΑΠ  αντέδρασε στο 4ο σετ  μπήκε αποφασισμένη  και πήρε την πρώτη της νίκη στο πρωτάθλημα του 2ου υπό ομίλου  της Α2 Εθνικής βόλεϊ των ανδρών .

Τα σετ: 25-21, 25-22, 20-25, 25-20.

ΕΑΠ (Ν. Κορδός): Δασκαλόπουλος, Σαρακίνης, Κατσής, Σωκράτους, Δρακόπουλος, Κουκουζέλης, Κρούσος, Σύρος, Πετούσης, Καραγεώργιος, Χρυσανθακόπουλος,Σουλιώτης, Κόζης, Γιαννούτσος

ΔΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ – ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ 0-3

Η Παναχαϊκή πάλεψε, αλλά «έμεινε» από δυνάμεις στην Δραπετώνα γνωρίζοντας την ήττα με 3-0 σετ από την ομώνυμη ομάδα στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής της Α2 Εθνικής.

Η πατρινή ομάδα έπαιξε χωρίς πασαδόρο , λόγω τιμωρίας του Πατρινού, στην θέση του οποίου έπαιξε ο Γιαννόπουλος.

Τα σετ: 25-20, 25-22, 25-19

ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ (Στ. Σταματόπουλος): Γιαννόπουλος, Σακκάς, Ζωντανός, Κανάς, Χασάπης, Σαλαβασίδης, Παπαδόπουλος.