Η Στέλλα Χριστοδούλου στην ΕΡΤ Πάτρας

Array

Την πρώτη της ήττα στο Silver European League γνώρισε η Εθνική Γυναικών από την Σλοβενία με 3-0 σετ (19-25, 24-26, 21-25) στο κλειστό γυμναστήριο «Γ.Τριαντάφυλλος» στο Βραχάτι  και η προνομιούχος πρώτη θέση στον όμιλο γίνεται πλέον δύσκολη υπόθεση.

Κομβικό σημείο του ματς το δεύτερο σετ όταν η Εθνική προηγήθηκε 14-7 και 18-14 και δεν κατάφερε να κρατήσει τη διαφορά που θα της χάριζε το σετ της ισοφάρισης.Η Στέλλα Χριστοδούλου στην ΕΡΤ ΠάτραςΤοπ σκόρερ του αγώνα η Ανθή Βασιλαντωνάκη με 21 πόντους, ενώ για την Σλοβενία οι Σκούκα, Έρζεν και Πλάνινσετς είχαν από 11.Η Εθνική αντιμετωπίζει αύριο στις 16:30  στο Βραχάτι  την Πορτογαλία για την 3η αγωνιστική του Silver European League..

Η Στέλλα Χριστοδούλου στην ΕΡΤ ΠάτραςΓια την συμμετοχή της Εθνικής ομάδας στο Silver European League, τους στόχους  του αντιπροσωπευτικού μας συγκροτήματος  στην τελική φάση του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος που θα διεξαχθεί  23 Αυγούστου έως  8 Σεπτεμβρίου με αντιπάλους  την διοργανώτρια Τουρκία , την πρωταθλήτρια κόσμου και Ευρώπης Σερβία, τη Βουλγαρία, τη Γαλλία και την Φινλανδία μίλησε στην ΕΡΤ Πάτρας και στην εκπομπή «Αθλητικό Μαγκαζίνο» η αρχηγός της Εθνικής  Στέλλα Χριστοδούλου.

Η πασαδόρος  του Ολυμπιακού  τόνισε ότι κορυφαία  στιγμή της καριέρας της είναι η κατάκτηση του Challenge Cup  με την ομάδα του Πειραιά ,ενώ θεωρεί ότι το πρωτάθλημα της Volleyleague  τη νέα αγωνιστική περίοδο με την συμμετοχή του Παναθηναϊκού και του ΠΑΟΚ θα είναι πιο ανταγωνιστικό.