Στο βάθρο οι γυμνάστριες του Άτλαντα Πατρών

Array

Έλαμψαν τα αστέρια του Άτλαντα Πατρών  στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ενόργανης Γυμναστικής Κορασίδων που έγινε το Σάββατο 18/5/2019 στο Λαύριο.

Στο βάθρο οι  γυμνάστριες του Άτλαντα ΠατρώνΕντυπωσιακή η Αθανασία Μεσίρη με χρυσό στο άλμα όπου και πέτυχε την μεγαλύτερη βαθμολογία των αγώνων 13.900 β. Ασημένιο μετάλλιο κατέκτησε στη δοκό με 13.050 β. ενώ κατέλαβε την 4η θέση στο σύνθετο με 49.150 β.

Επίσης η πρωτοεμφανιζόμενη στην κατηγορία, Φωτεινή Λιάπη απέκτησε το χάλκινο μετάλλιο στο έδαφος με 12.900 β.  εκτελώντας ένα υπέροχο πρόγραμμα τόσο στη χορογραφία όσο και στην δυσκολία των ασκήσεων.

Στο βάθρο οι  γυμνάστριες του Άτλαντα ΠατρώνΗ εντεκάχρονη αθλήτρια της Πάτρας βρέθηκε στην οκτάδα των πιο ολοκληρωμένων  αθλητριών,  στο σύνθετο ατομικό, όπου με 47.450 β. κατέλαβε την 7η θέση .

Στο βάθρο οι  γυμνάστριες του Άτλαντα Πατρών

Για τις διακρίσεις, στην πιο δύσκολη κατηγορία όπου ο συναγωνισμός είναι πολύ μεγάλος, και είναι ο προθάλαμος της εθνικής ομάδας , για την προσπάθεια των κοριτσιών  και των γονιών τους μίλησε στην ΕΡΤ  Πάτρας και στην εκπομπή «Αθλητικό Μαγκαζίνο» ο προπονητής τους Ηλίας Τσοπανόγλου.