Α.Π.Σ. Καλών Δένδρων: «Μόνιμος» πρωταθλητής στην πάλη στην άμμο

Πρωταθλητής Ελλάδος για τρίτη συνεχόμενη χρονιά αναδείχθηκε ο Παλαιστικός σύλλογος των Καλών Δένδρων στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα πάλης στην άμμο το οποίο διεξήχθη στην παραλία Κατερίνης.

Οι αθλητές του Χρήστου Γάτσιου τα… σάρωσαν όλα αφού κατέκτησαν το πρωτάθλημα συγκεντρώνοντας 58 βαθμούς ενώ ο 2ος  Παλαιστικός Σύλλογος Ευρωπού συγκέντρωσε 29 βαθμούς και ο 3ος  Π.Σ. Ευκαρπίας 19 βαθμούς.

Α.Π.Σ. Καλών Δένδρων: «Μόνιμος» πρωταθλητής  στην πάλη στην άμμοΟ Σερραϊκός σύλλογος κατέκτησε επτά μετάλλια:

Χρυσό μετάλλιο ο Νίκος Αρουζμανίδης στα 70 κιλά.

Χρυσό μετάλλιο ο Γρηγόρης Κριαρίδης στα 90 κιλά.

Χρυσό μετάλλιο ο Μιχάλης Τσικοβάνι στα +90 κιλά.

Ασημένιο μετάλλιο ο Χρήστος Σαμαρτζίδης στα 90 κιλά.

Χάλκινο μετάλλιο ο Απόστολος Τασκούδης στα 70 κιλά.

Χάλκινο μετάλλιο ο Παναγιώτης Ακριτίδης στα +90 κιλά.

Χάλκινο μετάλλιο ο Δημήτρης Ακριτίδης στα +90 κιλά.

Α.Π.Σ. Καλών Δένδρων: «Μόνιμος» πρωταθλητής  στην πάλη στην άμμοΟι αθλητές του Παλαιστικού συλλόγου των Καλών Δένδρων εξασφάλισαν τη συμμετοχής τους στους Παράκτιους Μεσογειακούς Αγώνες που θα γίνουν από 25 έως 31 Αυγούστου στην Πάτρα αλλά και στο Παγκόσμιο πρωτάθλημα που θα γίνει σε δύο εβδομάδες στη Ουκρανία.

Α.Π.Σ. Καλών Δένδρων: «Μόνιμος» πρωταθλητής  στην πάλη στην άμμο«Το να κατακτάς για τρίτη συνεχόμενη χρονιά το πρωτάθλημα Ελλάδος δείχνει την πολύ καλή δουλειά που γίνεται στο σύλλογο και τις μεγάλες δυνατότητες που έχουν οι αθλητές μας» είπε στην ΕΡΤ Σερρών φανερά ικανοποιημένος ο προπονητής των Καλών Δένδρων Χρήστος Γάτσιος.

Α.Π.Σ. Καλών Δένδρων: «Μόνιμος» πρωταθλητής  στην πάλη στην άμμοΣτην ίδια διοργάνωση ο Ρόλαν Αρτάζεφ του Διογένη Σερρών κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο στα 70 κιλά.