Απ. Παραλιμνίου: Έδειξε δύο πρόσωπα στο γήπεδο και το πλήρωσε

Πρώτη ήττα στο πρωτάθλημα για τον Απόλλων Παραλιμνίου που έχασε εκτός έδρας 2-0 από την Αλεξανδρούπολη για την 2η αγωνιστική της Γ εθνικής.

Η ομάδα του Νίκου Καραμπετάκη παρουσίασε δύο πρόσωπα. Ένα καλό στο πρώτο ημίχρονο κι ένα πολύ κακό στο δεύτερο, όταν και δέχθηκε τα δύο γκολ των γηπεδούχων που έκαναν το δύο στα δύο στο πρωτάθλημα.

Απ. Παραλιμνίου: Έδειξε δύο πρόσωπα στο γήπεδο και το πλήρωσεΟ Απόλλων είχε την πρώτη καλή στιγμή στο 20ο με κεφαλιά του Γιάννη Κουτζαβασίλη (απέκρουσε δύσκολα ο Συριτούδης) ενώ δύο λεπτά αργότερα ο Γιώργος Γούλας με σουτ έστειλε τη μπάλα στο αντίπαλο δοκάρι.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι μπήκαν αποφασισμένοι στο γήπεδο ενώ ο Απόλλων δεν… μπήκε ποτέ. Ο Κώστας Πατσιώρας στο 64ο με έναν «κεραυνό» έξω από την περιοχή έστειλε την μπάλα στο παραθυράκι της Σερραϊκής εστίας κι άνοιξε το σκορ (1-0). Σε μια υποδειγματική αντεπίθεση, επτά λεπτά αργότερα, οι γηπεδούχοι πέτυχαν δεύτερο γκολ με τον Γιώργο Ρουμπιέ να διαμορφώνει το τελικό 2-0.

Αλεξανδρούπολη FC (Ουσταμπασίδης): Συριτούδης, Ζώτος, Πεταλωτής, Κομεσίδης, Μπαρμπαγιάννης, Πατσιώρας Κ. (80′ Πατσιώρας Α.), Μαλτέζος (45′ Καρακασίδης), Ανυφαντάκης, Ρουμπιές (80′ Γεωργαντζόπουλος), Χριστοφορίδης (60′ Γκαϊδατζής), Μαυρομάτης (80′ Λίτσιος).

Απόλλων Παραλιμνίου (Καραμπετάκης): Μαδένης, Χατζάκος (60′ Παπαδόπουλος), Τουλίκας (46′ Κούτλας), Κουτζαβασίλης (75′ Πάνος), Γκούμας, Γούλας, Καρυοφύλλης (60′ Γκαϊδαρτζής), Ηλιόπουλος, Γεωργιάδης (75′ Κιουτσεκτσίδης), Ζαφειρίδης, Μελισσόπουλος.

Φώτο: Αλεξανδρούπολη F.C