«Ασημένιος» ο Αλεξόπουλος, «χάλκινος» ο Αλμπάν Σαγιάκου του Γ.Σ. Σέρρες 93

Δευτεραθλητής Ελλάδας στο άλμα σε ύψος εφήβων αναδείχθηκε ο Χρήστος Αλεξόπουλος του Γ.Σ. Σέρρες 93 στη σημερινή δεύτερη μέρα του Πανελληνίου πρωταθλήματος στίβου εφήβων νεανίδων που διεξάγεται στα Γιάννενα.

Ο αθλητής του Γ.Σ. Σέρρες 93 ανέβηκε στο δεύτερο σκαλί του βάθρου κατακτώντας το ασημένιο μετάλλιο στον τελικό του άλματος σε ύψος με  1.99m. Ο Χρήστος Αλεξόπουλος είχε περάσει τα 2 μέτρα στο διασυλλογικό πρωτάθλημα. Την πρώτη θέση κατέκτησε ο Αλέξης Δογάνης του ΓΑΣ Παιανίας με 2.03m.

«Ασημένιος» ο Αλεξόπουλος, «χάλκινος» ο Αλμπάν Σαγιάκου του Γ.Σ. Σέρρες 93Την τρίτη θέση και το χάλκινο μετάλλιο στα 400 μέτρα με εμπόδια των εφήβων κατέκτησε ο Αλμπάν Σαγιάκου του Γ.Σ. Σέρρες 93 στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα στίβου εφήβων νεανίδων που διεξάγεται στα Γιάννενα. Ο αθλητής του Γ.Σ. Σέρρες 93 με χρόνο 55.88 τερμάτισε 3ος πίσω από τον 1ο Χρήστο Γκαρά της Νίκης Βόλου (55.22) και τον 2ο Σωτήρη Κανελλόπουλο του Πελασγού Λάρισας (55.51).