«Ασημένιος» ο Β. Μαρτινάκης, 7ος στην Ελλάδα ο Γ. Σ. Σέρρες 93

Την 2η θέση στην κατηγορία Κ23 και την 4η στην Ανδρών στον τελικό στο άλμα σε μήκος στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα στίβου κατέκτησε ο Βασίλης Μαρτινάκης.

Ο αθλητής του Γ.Σ. Σέρρες 93 με επίδοση 7.41μ. κρέμασε στο στήθος του το ασημένιο μετάλλιο, πετυχαίνοντας και ατομικό ρεκόρ.

O Βασίλης Μαρτινάκης με το ασημένιο μετάλλιο (φώτο anexartitos)

«Ασημένιος» ο Β. Μαρτινάκης, 7ος στην Ελλάδα ο Γ. Σ. Σέρρες 934ος ο Κεφαλίδης στο Αλμα επί κοντώ

Ο Κώστας Κεφαλίδης του Γ.Σ. Σέρρες 93 ήταν 8ος στους άνδρες και 4ος στην Κ23 στον τελικό στο άλμα επί κοντώ με επίδοση 4.60μ.

Ο Χρήστος Φιλιππίδης του Γ.Σ. Σέρρες 93 ήταν 9ος στους άνδρες στον τελικό του ακοντισμού με βολή 62.16

«Ασημένιος» ο Β. Μαρτινάκης, 7ος στην Ελλάδα ο Γ. Σ. Σέρρες 937ος σύλλογος στην Ελλάδα ο ΓΣ Σέρρες’93 στους άνδρες Κ23

Σημαντική επιτυχία για τον Γ.Σ. Σέρρες’93, που είναι, με βάση τις επιδόσεις των αθλητών του 7ος σύλλογος στην Ελλάδα στους άνδρες Κ23 και 11ος στη γενική κατάταξη των ανδρών.