Δόξα Κάτω Καμήλα: Ήττα στο 90 με… ψηλά το κεφάλι

Στη Χρυσούπολη σταμάτησε το αήττητο σερί των τεσσάρων αγωνιστικών για τη Δόξα Κάτω Καμήλας που έχασε 1-0 από τον πρωτοπόρο Νέστο με γκολ που σημειώθηκε στο 90ο λεπτό της αναμέτρησης.

Η ομάδα του Μίλτου Δουλγέρη πραγματοποίησε καλή εμφάνιση και θα μπορούσε να ανοίξει το σκορ με τις ευκαιρίες που δημιούργησε κυρίως στο πρώτο ημίχρονο. Στο 18ο μετά από σουτ του Δημήτρη Μπονέρη και απομάκρυνση της μπάλας από τον τερματοφύλακα του Νέστου, ο Γιάννης Σαρέγκος έκανε νέο σουτ χωρίς όμως να βρει το στόχο. Στο 40ο μετά από προσπάθεια του Παπανικολάου, ο Γιώργος Σιάκκας δεν κατάφερε να κάνει το σουτ όπως θα ήθελε και η μπάλα πέρασε έξω. Η Δόξα ξεκίνησε καλά και στο δεύτερο ημίχρονο και απείλησε με τον Φώτη Κωνσταντίνου. Οι γηπεδούχοι που είχαν τρεις βασικές απουσίες αλλά και ισάριθμες αναγκαστικές αλλαγές, ανέβασαν την απόδοση τους και κατάφεραν με την εμπειρία τους να πάρουν τη νίκη με γκολ του Ιορδάνη Αδαμάκη στο 90ο λεπτό.

Νέστος (Κετσιεμενίδης): Τζώρτζης,  Μπλιός, Αρετάς 19` Τζατζανάς, Λεγάτος 73` Γρηγοριάδης,  Φραγκούλης, Δόντσος, Αδαμάκης, Κοβάτσης 30` Γεωργιάδης, Νάκας 59` Χαριτίδης , Λίτσκας, Μπαϊκαρά.

Δόξα Κάτω Καμήλας (Δουλγέρης): Στόικος,  Παπανικολάου, Τσομαχασβίλι,  Σιάκκας, Τσουλλχάη, Ζάντσιος, Κεχαγιάς, Μίνγκας (59ο Παπαδόπουλος), Μπονέρης (80ο Αηδονίδης), Σαρέγκος (65ο Μπίλης), Γεράκης (84ο Κωνσταντίνου).

Η Δόξα Κάτω Καμήλας θα υποδεχθεί την Κυριακή 10 Νοεμβρίου στα γήπεδα της ομόνοιας τον Πανσερραϊκό ενώ την Τετάρτη 13 Νοεμβρίου θα τον αντιμετωπίσει στο Δημοτικό γήπεδο Σερρών για το κύπελλο της Ε.Π.Σ. Σερρών.