Τα πρώτα παιχνίδια τους για τη φετινή περίοδο δίνουν σήμερα οι Μικτές ομάδες της Ε.Π.Σ. Σερρών που υποδέχονται στα γήπεδα της ομόνοιας τις αντίστοιχες ομάδες της Ε.Π.Σ. Δράμας.

Σε ένα νέο πρωτάθλημα με μια νέα μορφή οι Σερραϊκές ομάδες θέλουν να συνεχίσουν την παράδοση αλλά και να δείξουν για ακόμη μια φορά ότι ο Νομός Σερρών παραμένει ένα εργοτάξιο παραγωγής ταλέντων. Η μικτή ομάδα Κ12 της Ε.Π.Σ. Σερρών θα αγωνιστεί στις 12:30 στο γήπεδο των αθλητικών εγκαταστάσεων της Ε.Π.Σ. Σερρών στο πάρκο Ομόνοιας ενώ στις 14:00 στο ίδιο γήπεδο θα αγωνιστεί η ομάδα Κ14.

Τα Πανελλήνια Πρωταθλήματα Κ-12 και Κ-14, είναι η «πηγή» από την οποία παράγονται οι κορυφαίοι παίκτες και ταυτόχρονα αποτελούν διοργανώσεις στις οποίες η Ε.Π.Σ.Σερρών γνώρισε μεγάλες επιτυχίες διαχρονικά και την Τετάρτη 11 Δεκεμβρίου 2019 ήρθε η ώρα της… πρώτης σέντρας για την αγωνιστική περίοδο 2019-20.

Ο Πρόεδρος Αθανάσιος Χατζηπαντελής και τα μέλη του Δ.Σ καλούν τους Σερραίους φιλάθλους να στηρίξουν για ακόμη μία χρονιά τις προσπάθειες των νεαρών Σερραίων ποδοσφαιριστών και να βρεθούν στις κερκίδες των Αθλητικών Εγκαταστάσεων της Ε.Π.Σ.Σερρών στο Πάρκο Ομόνοιας προκειμένου να παρακολουθήσουν τα ματς με τα αντίστοιχα συγκροτήματα της Δράμας.

Οι αποστολές των ομάδων

Ο Ενωσιακός προπονητής κ.Αθανάσιος Τερζής ανακοίνωσε την αποστολή της ομάδας Κ12 και της ομάδας Κ14 που θα λάβουν μέρος στον αγώνα. Αναλυτικά:

 Κ12(Ώρα συγκέντρωσης 11:15)

Νο  ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ
1  ΑΝΑΣΤΑΣΙΑΔΗΣ ΣΤΕΛΙΟΣ
2  ΓΙΑΝΝΟΥΛΗΣ ΡΑΦΑΗΛ
3 ΓΙΩΓΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
4 ΙΑΚΑΡΗΣ ΣΩΤΗΡΙΟΣ
5 ΚΩΝ/ΝΙΔΗΣ ΑΣΤΕΡΙΟΣ
6 ΚΩΝ/ΝΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 
7  ΚΟΥΚΟΥΤΣΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ 
8 ΚΑΤΙΑΚΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
9 ΜΠΑΝΤΗΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ
10 ΣΙΩΠΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
11 ΤΑΪΜΠΙΡΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
12 ΤΟΠΤΣΗΣ ΠΑΝΤΕΛΗΣ
13 ΤΟΣΚΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
14 ΦΟΥΡΛΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
15 ΧΑΡΙΣΟΥΔΗΣ ΘΕΟΔΟΣΙΟΣ

Κ14(Ώρα συγκέντρωσης 12:30)

Νο  ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ
1 ΑΝΑΔΟΛΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
2 ΑΡΑΜΠΑΤΖΗΣ ΡΑΦΑΗΛ
3 ΒΑΤΜΑΝΙΔΗΣ ΗΛΙΑΣ
4 ΓΚΟΥΤΙΔΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
5 ΔΑΡΔΑΒΑΝΗΣ ΣΤΕΛΙΟΣ
6 ΔΡΑΓΚΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ
7 ΘΕΟΓΙΑΝΝΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ
8 ΚΑΤΣΟΥΡΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
9 ΚΙΟΥΤΣΟΥΚΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ
10 ΜΑΔΕΝΗΣ ΝΕΚΤΑΡΙΟΣ
11 ΜΙΣΑΣ ΑΓΓΕΛΟΣ
12 ΜΑΤΣΙΚΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
13 ΤΖΕΛΕΠΗΣ ΖΗΣΗΣ
14 ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΥ ΑΓΓΕΛΟΣ
15 ΤΣΑΜΑΝΤΟΥΡΙΔΗΣ ΑΣΤΕΡΙΟΣ
16 ΦΟΥΡΛΙΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
17 ΦΟΥΡΛΙΟΣ ΜΑΡΓΑΡΙΤΗΣ
18 ΧΑΒΟΣ ΦΩΤΙΟΣ

 

Μοιράσου το άρθρο: