Πανσερραϊκός: Μεταγραφική «βόμβα» με Γιώργο Γεωργιάδη

Την πιο ηχηρή μεταγραφή στη Γ εθνική ανακοίνωσε σήμερα ο Πανσερραϊκός που έντυσε ξανά στα «κόκκινα» τον Γιώργο Γεωργιάδη.

Ο 31χρονος επιθετικός επιστρέφει μετά από οχτώ χρόνια στην ομάδα στην οποία αναδείχθηκε ποδοσφαιρικά κι έφτασε μέχρι την Εθνική ομάδα, τα τρία χρόνια στον ΠΑΟΚ, τις 131 συμμετοχές στη Σούπερ Λιγκ (με 14 γκολ) και τις 17 συμμετοχές στα κύπελλα Ευρώπης, με κορυφαίο παιχνίδι στο «Γουάιτ Χαρτ Λέιν» στις 30 Νοεμβρίου 2011 κόντρα στην Τότεναμ του Λούκα Μόντριτς με τις δύο ασίστ σε Σαλπιγγίδη και Αθανασιάδη στη νίκη του ΠΑΟΚ με 2-1

Πανσερραϊκός: Μεταγραφική «βόμβα» με Γιώργο ΓεωργιάδηΟ Γιώργος Γεωργιάδης με καταγωγή από το Άνω Μητρούσι Σερρών σε ηλικία 18 ετών πρωτοφόρεσε την κόκκινη φανέλα με έμβλημα το «λιοντάρι» την περίοδο 2005-06 ενώ την μεθεπόμενη χρονιά (2007-08) ήταν από τους βασικούς συντελεστές της ανόδου με 28 συμμετοχές και 8 γκολ.

Πανσερραϊκός: Μεταγραφική «βόμβα» με Γιώργο ΓεωργιάδηΟ Σερραίος ποδοσφαιριστής ήταν μέλος της ομάδας που αγωνίστηκε στην Α εθνική μετά από 16 ολόκληρα χρόνια την περίοδο 2008-09 (19 συμμετοχές και 3 γκολ), πανηγύρισε δεύτερη άνοδο με τα «λιοντάρια» και αγωνίστηκε και την περίοδο 2010-11 στην Α εθνική (28 συμμετοχές και 7 γκολ) με το παιχνίδι κόντρα στον Ολυμπιακό στις 15.01.2011 να μένει στη μνήμη των φιλάθλων αφού ο Γιώργος Γεωργιάδης πέτυχε δύο γκολ μέσα στο Καραϊσκάκη μπροστά στον Ερνέστο Βαλβέρδε (αν και ο Πανσερραϊκός δεν απέφυγε την ήττα με 4-2).

Πανσερραϊκός: Μεταγραφική «βόμβα» με Γιώργο ΓεωργιάδηΟ Γιώργος Γεωργιάδης αγωνίστηκε για έξι συνεχόμενα χρόνια με τη φανέλα του Πανσερραϊκού έχοντας 155 αγώνες και 27 γκολ.

Πανσερραϊκός: Μεταγραφική «βόμβα» με Γιώργο ΓεωργιάδηΗ συνέχεια της καριέρας του ήταν στον ΠΑΟΚ (τρία χρόνια), στη Βέροια (δύο χρόνια), στην Α.Ε. Λεμεσού, στον Ερμή Αραδίππου, στη Δόξα Δράμας και στην Κέσλα του Αζερμπαϊτζάν.

Πανσερραϊκός: Μεταγραφική «βόμβα» με Γιώργο ΓεωργιάδηΟ Γιώργος Γεωργιάδης δεν έκρυψε ποτέ ότι έχει στην καρδιά του τον Πανσερραϊκό κάτι που το τόνιζε στις συνεντεύξεις του σε όποια ομάδα κι αν αγωνιζόταν. Φέτος του δίνεται η ευκαιρία να βοηθήσει την ομάδα της καρδιά του στην προσπάθεια που κάνει να επιστρέψει στις υψηλές κατηγορίες της χώρας, εκεί που κατά γενική ομολογία ανήκει ο Σερραϊκό σύλλογος.