ÊÁÔÇÃÏÑÉÁ ÊÏÑÁÓÉÄÙÍ / ÊÑÏÍÏÓ ÃÅÑÁÊÁ - ÐÁÍÁÈÇÍÁÉÊÏÓ (ÖÙÔÏÃÑÁÖÉÁ: ÂÁÃÃÅËÇÓ ÓÔÏËÇÓ / EUROKINISSI)

Διεξήχθη η κλήρωση του πρωταθλήματος Κορασίδων της Ένωσης Καλαθοσφαιρικών Σωματείων Κεντρικής Νότιας Πελοποννήσου (ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ) και σε ότι αφορά το πρόγραμμα της Α΄ φάσης σε επίπεδο Αρκαδικής παρουσίας στον Α΄ όμιλο θα συμμετάσχει ο ΚΟΜ Πελασγός, ενώ στον Β΄ όμιλο η ΓΕΑ Άμιλλα και ο ΣΕΦΑ Αρκαδικός.

Αναλυτικά το πρόγραμμα τόσο στον όμιλο των Αρκαδικών ομάδων όπως και στους υπόλοιπους έχει ως εξής:

Α΄ ΟΜΙΛΟΣ:

1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ:

ΓΣ Γαργαλιάνων – Καλαμάτα 1980
ΚΟΜ Πελασγός – ΑΕΠΣ Αρίς

2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ:

ΑΕΠΣ Αρίς – ΓΣ Γαργαλιάνων
Καλαμάτα 1980 – ΚΟΜ Πελασγός

3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ:

ΓΣ Γαργαλιάνων – ΚΟΜ Πελασγός
ΑΕΠΣ Αρίς – Καλαμάτα 1980

4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ:

Καλαμάτα 1980 – ΓΣ Γαργαλιάνων
ΑΕΠΣ Αρίς – ΚΟΜ Πελασγός

5η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ:

ΓΣ Γαργαλιάνων – ΑΕΠΣ Αρίς
ΚΟΜ Πελασγός – Καλαμάτα 1980

6η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ:

ΚΟΜ Πελασγός – ΓΣ Γαργαλιάνων
Καλαμάτα 1980 – ΑΕΠΣ Αρίς

Β΄ ΟΜΙΛΟΣ:

1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ:

ΣΕΦΑ Αρκαδικός – ΓΕΑ Άμιλλα 2000
ΑΣ Λακωνικός Κρόνος – ΣΚ Σπάρτη
ΡΕΠΟ: ΑΣ Βατικιώτης

2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ:

ΓΕΑ Άμιλλα 2000 – ΑΣ Βατικιώτης
ΣΚ Σπάρτη – ΣΕΦΑ Αρκαδικός
ΡΕΠΟ: ΑΣ Λακωνικός Κρόνος

3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ:

ΑΣ Βατικιώτης – ΣΚ Σπάρτη
ΣΕΦΑ Αρκαδικός – ΑΣ Λακωνικός Κρόνος
ΡΕΠΟ: ΓΕΑ Άμιλλα 2000

4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ:

ΑΣ Λακωνικός Κρόνος – ΑΣ Βατικιώτης
ΣΚ Σπάρτη – ΓΕΑ Άμιλλα 2000
ΡΕΠΟ: ΣΕΦΑ Αρκαδικός

5η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ:

ΑΣ Βατικιώτης – ΣΕΦΑ Αρκαδικός
ΓΕΑ Άμιλλα 2000 – ΑΣ Λακωνικός Κρόνος
ΡΕΠΟ: ΣΚ Σπάρτη

6η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ:

ΓΕΑ Άμιλλα 2000 – ΣΕΦΑ Αρκαδικός
ΣΚ Σπάρτη – ΑΣ Λακωνικός Κρόνος
ΡΕΠΟ: ΑΣ Βατικιώτης

7η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ:

ΑΣ Βατικιώτης – ΓΕΑ Άμιλλα 2000
ΣΕΦΑ Αρκαδικός – ΣΚ Σπάρτη
ΡΕΠΟ: ΑΣ Λακωνικός Κρόνος

8η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ:

ΣΚ Σπάρτη – ΑΣ Βατικιώτης
ΑΣ Λακωνικός Κρόνος – ΣΕΦΑ Αρκαδικός
ΡΕΠΟ: ΓΕΑ Άμιλλα 2000

9η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ:

ΑΣ Βατικιώτης – ΑΣ Λακωνικός Κρόνος
ΓΕΑ Άμιλλα 2000 – ΣΚ Σπάρτη
ΡΕΠΟ: ΣΕΦΑ Αρκαδικός

10η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ:

ΣΕΦΑ Αρκαδικός – ΑΣ Βατικιώτης
ΑΣ Λακωνικός Κρόνος – ΓΕΑ Άμιλλα 2000
ΡΕΠΟ: ΣΚ Σπάρτη

ΠΗΓΗ ΦΩΤΟ: www.eurokinissi.gr

Μοιράσου το άρθρο: